XI Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

 

Bezpłatne badania profilaktyczne, porady specjalistów, edukacja zdrowotna, gry i zabawy dla dzieci, konkursy, maraton fitness i gra terenowa – to najważniejsze atrakcje, które czekać będą na wrocławian 23 i 24 września na Wyspie Słodowej w ramach jedenastej edycji Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia.

Wydarzenie – którego organizatorami są Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – rozpocznie rowerowy peleton, którego trasa przebiegać będzie z Polany Karłowickiej na Wyspę Słodową. Na peleton obowiązują zapisy.

Wszyscy, którzy w ciągu tych dwóch dni pojawią się Wyspie Słodowej będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów m.in. dermatologa, fizjoterapeuty, pielęgniarki, psychologa, neurologopedy, dietetyka, socjoterapeuty, terapeuty uzależnień. Dodatkowo możliwe będzie skorzystanie z wielu badań profilaktycznych: badania znamion na skórze, poziomu glukozy, ciśnienia tętniczego krwi, analizy składu ciała, czy prawidłowej postawy ciała. Oprócz badań będzie można skorzystać z masażu leczniczego czy krioterapii częściowej. Specjaliści będą udzielać porad, jak samemu skutecznie i prawidłowo badać piersi i jądra.

 

Będzie to również świetna okazja, by dać coś od siebie, bowiem na Wyspę Słodową zagości krwiobus, który przeprowadzi honorową zbiórkę krwi. Pojawi się także stanowisko DKMS, gdzie chętni będą mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.

O zaspokojenie apetytu i pragnienia uczestników zadbają food trucki i stoiska ze zdrową żywnością. Organizatorzy zapraszają także na pokaz kulinarny, gry i zabawy dla dzieci oraz inne pokazy na scenie.

Dni Promocji Zdrowia zakończą się aktywnie – w niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się dwugodzinny maraton fitness, który poprowadzą instruktorzy i trenerzy z Fitness Academy Stare Miasto. Zajęcia rozpoczną się latynoskimi rytmami, by przejść do treningu ABT i skończyć na krótkim stretchingu. Zapraszamy gorąco do udziału w dobrej zabawie! Dla uczestników przewidziane są pakiety startowe. Liczba miejsc jest ograniczona, link do formularza zapisowego na Maraton Fitness znajduje się tutaj.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd