Górale na 54. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu

 

15 września rozpoczyna się 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, a już 16 września w Koncercie Premier o godz. 20.20 zobaczymy i usłyszymy dwa zakopiańskie akcenty: zespół „Zakopower” z piosenką „Było, minęło” oraz Patrycję Zarychtę. Współautorem muzyki do piosenki „Uwolnij mnie”, którą zaprezentuje wokalistka, jest zakopiańczyk Maciej Cisło.

„Było minęło” to tytuł najnowszego singla założonego w 2005r. przez Sebastiana Karpiela Bułeckę zespołu „Zakopower”. Autorem muzyki jest Mateusz Pospieszalski, tekst napisał Bartłomiej Kudasik.

Z kolei „Uwolnij mnie” to singiel z debiutanckiej płyty „Szczęście” pochodzącej ze Skarżyska-Kamiennej Patrycji Zarychty. Wokalistka napisała tekst, a muzykę stworzyła wspólnie z Markiem Pędziwiatrem i Maciejem Cisło.

Maciej Cisło jest gitarzystą, absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, wykładowcą na prestiżowych warsztatach w Muzycznej Owczarni w Jaworkach. W swoim dorobku artystycznym ma wiele koncertów m.in. na festiwalach w Polsce i za granicą.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd