Zakopiańskie przygotowania do Nocy Sylwestrowej

Wielkimi krokami zbliża się najważniejsze wydarzenie tego roku – Sylwester Marzeń z Dwójką. Choć do imprezy pozostało jeszcze 19 dni, na Dolnej Równi Krupowej rozpoczęły się już przygotowania.

Na terenie imprezy stanęła już konstrukcja sceny plenerowej. Blisko 60-metrowa estrada gościć będzie największe gwiazdy polskiej i światowej sceny muzycznej. Podczas sylwestrowej nocy zobaczymy na niej m.in. Marylę Rodowicz, Zakopower, Michała Szpaka, Anię Dąbrowską, Thomasa z Modern Talking, czy Filatov&Karas.

 

Głównym organizatorem sylwestrowej nocy, podobnie jak w ubiegłym roku, jest Telewizja Polska. To ona dba o stronę organizacyjną imprezy masowej, która przewidziana jest na 10 tys. osób. Miasto Zakopane podjęło jednak kroki, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających na całym terenie Dolnej Równi Krupowej.

W celu zapewnienia jak największej przestrzeni, która pomieści wszystkich widzów, strefa budowy została ograniczona do minimum. Teren trwających na Dolnej Równi Krupowej prac rewitalizacyjnych został odpowiednio odgrodzony i zabezpieczony.

Wzorem ubiegłego roku Miasto Zakopane zapewni dodatkową ochronę. Policja, Straż Miejska oraz wynajęta firma ochroniarska patrolować będą całą Dolną Rówień Krupową. Służby strzec będą również między innymi terenu Górnej Równi Krupowej, czy Oczka Wodnego na Krupówkach.

 

Zorganizowana będzie również dodatkowa opieka medyczna dla uczestników zabawy. Punkt medyczny zlokalizowany zostanie na boisku Liceum Ogólnokształcącego im. Oswalda Balzera.

Szczegółowe informacje na temat dokładnego planu imprezy oraz informacji porządkowych zostaną przekazane na kilka dni przez imprezą.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd