Pierwsze mistrzostwa w Żarkach

 

Władze miasta serdecznie zapraszają do udziału w I Rolkowych i Nartorolkowych Mistrzostwach Powiatu Myszkowskiego w dniu 23 września (sobota) w Przewodziszowicach w Gminie Żarki.

– Wszystkie starty odbywają się na trasie asfaltowej, jest to pętla o długości około 1300 metrów – mówi Andrzej Jakóbczak, organizator. – Natomiast odcinki do pokonania są różne w zależności od wieku startujących.

https://www.facebook.com/BiegJurajskichSciezek/

Trasa dla dorosłych rolkarzy, nartorolkarzy w stylu klasycznym i łyżwowym wynosi 3900 metrów, czyli zawodnicy muszą pokonać asfaltową pętlę trzy razy. Młodsi zawodnicy, czyli uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjum będą rywalizować na odcinku 1300 metrów. Dzieci z klas IV i V na 600 metrach, a uczniowie klas młodszych będą mieli do pokonania 200 metrów. Przedszkolaki mają prawo startu z rodzicami na dystansie 50 metrów. Osoby niepełnoletnie do 18 lat startują wyłącznie na pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.

Start w Przewodziszowicach przy miejscu postojowym obok rozpoczynających się asfaltowych Jurajskich Ścieżek. Biuro zawodów będzie czynne w dniu 23 września w godz. 13.00–14.30. Zgłoszenie dokonywane przez wypisanie formularza w biurze zawodów.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej zawodów.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd