Dyskusja na temat szkodliwości palenia trwa

 

Jak wynika z badań Polskiej Izby Handlu, więcej niż Ponad 84% dorosłych palaczy chciałoby być informowanych o alternatywie dla papierosów. Więcej, bo aż 90% badanych uważa, że sklepy powinny udostępniać informacje produktach mniej szkodliwych niż papierosy, jak choćby e-papierosy czy nowatorskie wyroby tytoniowe podgrzewające tytoń.

infoplanet wydarzenia zdrowie palacze chca alternatywy badania

– Konsumenci mają prawo do informacji, o produktach które kupują. Powinni mieć też dostęp do informacji o mniej szkodliwych alternatywach dla papierosów. Zgodnie z obowiązującym prawem, sprzedawcom zabrania się informowania klientów o ich dostępności. W sklepie nie można prezentować wyników badań naukowych dotyczących ich mniejszej szkodliwości. Nowatorskie wyroby tytoniowe oraz e-papierosy stanowią nową grupę wyrobów nikotynowych. Choć w Polsce pojawiły się niedawno, wzbudzają zainteresowanie palaczy – ocenia wyniki badań dyrektor Polskiej Izby Handlu Maciej Ptaszyński.

Badanie przeprowadzone przez Polską Izbę Handlu to element dyskusji o szkodliwości palenia, która toczy się w wielu krajach świata. Choć najkorzystniejsze dla zdrowia jest rzucenie palenia, nie wszyscy potrafią zdecydować się na ten krok, szukając wiedzy na temat nowoczesnych wyrobów tytoniowych o mniejszej szkodliwości dla zdrowia.

kup artykuly platne