Czy stają się koniecznością?

 

Jak wynika z badań ekspertów, coraz więcej osób nie dostarcza swojemu organizmowi wraz z jedzeniem składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. W efekcie powszechne są niedobory witamin, mikroelementów czy nienasyconych kwasów tłuszczowych. Czasem oznacza to, że powinnismy pomyśleć o zażywaniu suplementów. Skąd wiedzieć, że ich potrzebujemy? Wystarczy obserwować swój organizm.

– Obserwujmy siebie, obserwujmy, czy wstajemy pełni energii, czy czujemy się witalni, czy nie jesteśmy zbytnio senni. Organizm sam wysyła nam sygnały, że czegoś mu brakuje – wyjaśnia Ilona Stępniak, promotor i coach zdrowia.

Które z nich wybrać? Na rynku jest dostępnych wiele suplementów, ale nie wszystkie są tak samo dobre. Najlepiej zwracać uwagę obecność naturalnych składników i unikać wypełniaczy, takich jak barwniki, emulgatory czy wzmacniacze.

– Naturalnymi suplementami mogą być np. oleje i mieszaniny olejów, które dostarczają m.in. niezbędnych kwasów tłuszczowych. Olej z czarnuszki dodatkowo wzmacnia naszą odporność, działa przeciwalergicznie, ale również oczyszcza nas z pasożytów. Są też na rynku mieszaniny olejów. Część z nich jest z dodatkowymi ziołami, chociażby wyciąg z kurkumy czy wyciąg z ostropestu, zawierający sylimarynę, który chroni naszą wątrobę – radzi ekspertka.

Źródło: Informacja z serwisu infoWire.pl

kup artykuly platne