Zgierz. Wyniki głosowania w dziecięcym budżecie obywatelskiego w Zgierzu

„Za pan brat z łyżwiarstwem. To co? Łyżwy” – projekt, który zakłada zakup około 40 sztuk łyżew w różnych rozmiarach i rodzajach: rekreacyjnych, figurowych i hokejowych, dostał najwięcej głosów w Zgierskim Dziecięcym Budżecie Obywatelskim (wniosek złożyły gimnazja nr 2 i 3).

 

Finansowe wsparcie dostanie też projekt czasowego uruchomienia podczas wakacji zjazdu linowego tyrolka (wniosek SP 4 i SP 10).

Trzecim projektem, na który znajdą się środki w przyszłorocznym budżecie jest zorganizowanie w naszym mieście Festiwalu Kolorów. Autorzy tego projektu z SP nr 3 chcą, aby happening z kolorowymi proszkami, muzyką, grami i grillem odbył się pod koniec roku szkolnego, maju lub czerwcu 2017 r.

 

Do rywalizacji przystąpiło 13 szkół podstawowych i gimnazjów. Zgodnie z regulaminem wnioskować i głosować mogły wyłącznie dzieci. Uczniowie podstawówek i gimnazjów najpierw wybierali najlepsze projekty w swoich klasach, potem decydowali, który będzie reprezentował ich szkołę w etapie miejskim. W założeniu przedstawiane pomysły miały służyć wszystkim mieszkańcom, a nie tylko konkretnej szkole, a dodatkowo, tak jak w przypadku „dorosłego” budżetu, wnioski musiały spełniać określone wymogi formalne, a ich realizacja nie mogła przekraczać 5 tys. złotych. Z tych powodów w wypracowaniu pomysłów pomagali uczniom nauczyciele, bez których kłopotliwe mogło być choćby oszacowanie kosztów.