Zgorzelec. Ferie w Muzeum Przyrodniczym

Muzeum Przyrodnicze zaprasza dzieci od 6 roku życia na popołudniowe zajęcia

Podczas ferii zimowych, które w tym roku w saksońskich i dolnośląskich szkołach wypadają w tym samym czasie, Muzeum Przyrodnicze im. Senckenberga w Görlitz zaprasza sześcioletnie i starsze dzieci na ciekawe zajęcia w trzech różnych blokach tematycznych, podczas których pogłębią swoją wiedzę o świecie zwierząt.

We wtorki, 14 i 21 lutego, odbędą się zajęcia „Dziwne ptaki”, poświęcone nowozelandzkiemu ptakowi kiwi, nowogwinejskiemu korońcowi siodłatemu czy azjatyckiemu dzioborożcowi. Ponadto wystawa „Lasy tropikalne” przybliży małym przyrodnikom świat ptaków, dostarczając wielu ciekawych informacji o ich życiu i zwyczajach najmniejszych oraz największych przedstawicielach latającego gatunku zwierząt.

W środy, 15 i 22 lutego, uczestnicy bloku tematycznego „Kto tam pływa?” odwiedzą muzealne wiwarium i zostaną oprowadzeni po wystawie specjalnej „Życie pod wodą”. Po zajęciach mali przyrodnicy będą wiedzieć, jakie ryby żyją w nowych jeziorach Górnych Łużyc, a na koniec sami wykonają mini akwarium, które przy odrobinie szczęścia zmieści się w kieszeni spodni.

Na czwartki, 16 i 23 lutego, zaplanowano „Animals of the Night” – zajęcia poświęcone sowom, nietoperzom oraz innym, mniej od nich znanym, zwierzętom nocnym bądź uaktywniającym się po zmroku, jak borsuki, wydry, jelenie czy dziki. Uczestnicy poznają je podczas oprowadzenia po wystawie „Rośliny i zwierzęta Górnych Łużyc”, szukając odpowiedzi na pytania: dlaczego niektóre zwierzęta są aktywne wtedy, kiedy my kładziemy się do łóżka i śpimy oraz jakie zmysły pomagają zwierzętom znajdować jedzenie w ciemności.

Wszystkie zajęcia będą się odbywać w siedzibie muzeum przy Marienplatz w Görlitz, w godzinach od 15.00 do ok. 16.30. Opłata za 1,5 godz. zajęć wynosi 2,50 € od dziecka. Na zajęcia obowiązują zapisy.