Zgorzelec. Ferie w zoo

Ciekawą ofertę na czas ferii zimowych, które na Dolnym Śląsku i w Saksonii przypadają na ten sam okres, przygotowało zoo Görlitz – Zgorzelec. Na odpoczywające od szkoły dzieciaki czekają tam spotkania ze zwierzętami, poznawanie ich zwyczajów, jazda na osiołku lub wielbłądzie bądź też po prostu świetna zabawa, na przykład w Stodole Odkrywców.

Na czas ferii zimowych (13–20 lutego) zoo przygotowało dodatkowe atrakcje, które pozwolą małym miłośnikom zwierząt dowiedzieć się o życiu i zwyczajach mieszkańców görlitzkiego zoo. Uczestnicząc w zajęciach z opiekunami zwierząt, które odbywać się będą w środy i piątki o godzinie 15.00, dzieci poznają także zagrożenia dotyczące królestwa zwierząt i dowiedzą się, jakie działania podejmuje się, aby chronić zwierzęcy świat.

To jednak nie wszystko, bo spotkania urozmaicą ciekawostki z życia codziennego w zoo. Nie każdy przecież wie, że mangusty pielęgnują i przekazują sobie tradycje, a pandy czerwone „perfumują” swój teren łapkami. To tylko dwa przykłady, opiekunowie zwierząt jednak obserwują podopiecznych przez cały rok i o każdym mieszkańcu zoo mogą powiedzieć coś zaskakującego, czasami wesołego, ale zawsze interesującego. Zdradzą te tajemnice podczas prezentacji zwierząt.

Osoby pragnące wziąć udział w polskojęzycznej prezentacji zwierząt, proszone są o zgłoszenie udziału w kasie zoo w każdą środę i piątek do godz. 14.45.