Dolnośląska wyprawa po dobro

 

Zgorzelec będzie pierwszym przystankiem na trasie Konwoju Dobra! Mobilny Punkt Poboru Dobra Stowarzyszenia Medycznego Hospicjum Dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” zawita do miasta w niedzielę, 18 lutego.

Wiele rodzin zmagających się z nieuleczalną chorobą dziecka nie wie, gdzie szukać potrzebnych informacji, a hospicjum postrzega jako miejsce, gdzie dzieci umierają. Problem ten szczególnie dotkliwie odczuwają mieszkańcy mniejszych dolnośląskich miejscowości, gdzie dostęp do Internetu jest bardzo utrudniony, albo nie ma go w ogóle.

Stowarzyszenie Medyczne Hospicjum Dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” chce to zmienić i dlatego wyrusza w informacyjne tournée po Dolnym Śląsku i w każdej miejscowości, do której zawita z Konwojem Dobra, będzie popularyzować wiedzę o domowym hospicjum dziecięcym i formach opieki, leczenia, terapii jakie oferuje. Konwojowy team wesprze informacyjnie rodziny dotknięte chorobą dziecka, ale też podpowie innym zainteresowanym jak mogą pomagać, czy to jako wolontariusze, czy dobroczyńcy.

– Mieszkańcu Dolnego Śląska, jesteś Bohaterem naszej opowieści! Każdy, kto zainteresuje się tą inicjatywą startuje jako zwyczajna osoba. Nieważne: student, lekarz, piekarz, burmistrz, prezes firmy, emeryt czy może mama opiekująca się dziećmi w domu – Mobilny Punkt Odbioru Dobra przyjeżdża do każdego i zaprasza – mówią członkowie stowarzyszenia i zespół Konwoju Dobra.

 

Mobilny Punkt Odbioru Dobra

– Przyjdź i poznaj nas! Wpisz do Księgi Dobra swoje dobre słowa, które może pomogą komuś w potrzebie. Pobierz baloniki z dobrym słowem, które symbolizują naszych podopiecznych. Kto wie, może po tym spotkaniu zostaniesz naszym wolontariuszem lub członkiem naszego zespołu medycznego lub Bohaterem Wyprawy Po Jeden Procent Dobra? A może to my będziemy mogli pomóc Tobie, wesprzeć Cię, zaopiekować się Tobą? Pomagamy nieuleczalnie chorym dzieciom i wspieramy rodziny. Poznaj nas i poczuj, jak działa Twoja Formuła Dobra! – zachęcają.

Konwój Dobra wyruszy na dolnośląską trasę w najbliższą niedzielę, ze Zgorzelca. W pierwszym Mobilnym Punkcie Odbioru Dobra, który zatrzyma się w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Plaza, przy ulicy Armii Krajowej 52a, od godziny 14.00 do 16.00 na wszystkich zainteresowanych wsparciem hospicjum dziecięcego lub informacjami o nim czekać będą przedstawiciele zespołu medycznego hospicjum, pracownicy oraz wolontariusze, a wśród nich niezawodni uczniowie klasy o profilu medycznym z ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa. Podczas dwugodzinnej akcji mieszkańcy Zgorzelca będą mogli uzyskać materiały informacyjne i nasze symbole akcji: baloniki z dobrym słowem. Będą też mogli wpisać się do Księgi Dobra. Goście Mobilnego Punktu Poboru Dobra otrzymają też w podziękowaniu za swoje zainteresowanie mały upominek – zakładkę do książki z miejscem do zapisywania dobrych słów z czytanych lektur.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd