Grudziądz. Porozmawiajmy o aktywności fizycznej

Na temat wpływu aktywności fizycznej i prawidłowego odżywiania na wczesne zapobieganie nowotworom będzie mowa na spotkaniu, do udziału w którym organizatorzy zachęcają mieszkańców Grudziądza.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach programu polityki zdrowotnej pn. „Aktywność fizyczna jako wczesna profilaktyka nowotworów”. Został on przyjęty uchwałą rady miasta Grudziądza 27 kwietnia 2016 roku. Wskazane są w nim największe nierówności w zdrowiu mieszkańców miasta i pozostałych mieszkańców kraju – dotyczą one właśnie obszaru chorób nowotworowych.

 

Do nowotworów, na które najczęściej zapadają mieszkańcy Grudziądza należą nowotwór oskrzela i płuca, piersi i jelita grubego. Analiza czynników modyfikowalnych mających wpływ na powstawanie wskazanych nowotworów złośliwych pozwoliła zaobserwować powtarzające się okoliczności związane ze stylem życia, takie jak nieodpowiednia dieta, nadwaga, brak aktywności fizycznej.

Zainteresowani poznaniem wpływu aktywności fizycznej i prawidłowego odżywiania na wczesne zapobieganie nowotworom są zaproszeni do sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5 przy ul. Nauczycielskiej 19 na osiedlu Lotnisko (wejście główne, I piętro, obok stołówki) 14 grudnia w godz. 16.00–18.00. Wstęp wolny.