Jeśli jesteś kobietą, zgodnie ze statystykami, przynajmniej raz w życiu byłaś na diecie. I wciąż masz nadwagę. Jeśli jesteś mężczyzną, oznacza to, że może co prawda nigdy nie odmawiałeś sobie jedzenia, ale wówczas tym bardziej istnieje ryzyko, że… też masz nadwagę.

Polacy tyją na potęgę. Nie pomagają kampanie społeczne, akcje profilaktyczne, produkty light, lekarze straszący nadciśnieniem i zawałami czy kluby fitness wyrastające jak grzyby po deszczu na każdym rogu. Nie przynosi efektów niezliczona ilość dostępnych suplementów diety, które raz na zawsze mają nas odchudzić, a w rzeczywistości – odchudzają jedynie nasz portfel. Nie okazują się pomocne również setki bardziej lub mniej racjonalnych diet dostępnych w internecie czy książki lifestylowe napisane przez polskie i zagraniczne fit celebrytki.

Wydaje ci się, że próbowałeś już wszystkiego? Może zamiast kolejnej diety cud opartej na drogich koktajlach, wypróbujesz poniższe triki? Wówczas zrzucenie wagi powinno przyjść ci bez trudu.

5 sposobów na wymarzoną sylwetkę bez wyrzeczeń

Czujesz się zmotywowany? Pamiętaj, by stosować powyższe triki codziennie, by po jakimś czasie zamieniły się one w nawyki, które pomogą ci utrzymać wymarzoną sylwetkę na zawsze.
Anna Falisz - dietetyk kliniczny