Według danych Amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom około 1,7% dzieci – jedna osoba na 59 – ma zaburzenia ze spektrum autyzmu, szacunkowo to 1,5% więcej niż w 2016 roku. Wynika to prawdopodobnie z coraz lepszej identyfikacji przypadków autyzmu w populacjach mniejszości.

infoplanet zdrowie autyzm coraz popularniejszy badania

– Występowanie autyzmu wśród dzieci czarnych i latynoskich zbliża się do dzieci białych – powiedział dr Stuart Shapira, zastępca dyrektora ds. nauki w Narodowym Centrum ds. Wad Wrodzonych i Rozwojowych CDC.

Większa liczba dzieci rasy czarnej i latynoskiej identyfikowanych obecnie z autyzmem może być spowodowana bardziej skutecznym badaniem społeczności mniejszościowych, a także zwiększonymi wysiłkami, aby wszystkie dzieci były badane pod kątem spektrum autyzmu, w celu uzyskania potrzebnej pomocy.

Autyzm u dzieci jest zaburzeniem rozwojowym charakteryzującym się kłopotami z umiejętnościami społecznymi i komunikacją, ale eksperci twierdzą, że lepsze wykrywanie nie jest wyłącznie odpowiedzialne za stały wzrost wskaźników autyzmu.

– Obserwujemy wzrost i myślę, że jest to wzrost znaczący – powiedział Thomas Frazier, główny specjalista ds. Nauki w organizacji Autism Speaks, zajmującej się dziećmi ze spektrum autyzmu.

infoplanet zdrowie autyzm coraz popularniejszy wyniki

W badaniach naukowcy przeanalizowali 325000 dzieci, które w 2014 roku miały 8 lat. Powstały w ich wyniku raport pokazuje, że lekarze radzą sobie lepiej z wykrywaniem autyzmu, szczególnie w społecznościach mniejszościowych, ale ogólnie liczba przypadków dzieci które mają autyzm rośnie – i tutaj naukowcy mają kolejny przedmiot badań, aby ustalić dlaczego tak się dzieje.

– Wciąż istnieją nieokreślone zagrożenia środowiskowe, które przyczyniają się do tego znaczącego wzrostu. Autyzm u dziecka rozwija się w okresie płodowym lub w związku z powikłaniami porodowymi bądź w okresie noworodkowym Potrzebujemy więcej badań nad niegenetycznymi wyzwalaczami autyzmu – powiedział Walter Zahorodny w komunikacie prasowym Rutgers.