Jak pisze dr James Brown, napoje ziołowe przeznaczone jedynie dla kobiet powinny być traktowane z dużą dozą sceptycyzmu.

Herbata to drugi po wodzie najczęściej spożywany napój na świecie zawierający wiele biologicznie aktywnych związków, mających pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Na sklepowych półkach wciąż pojawiają się nowe rodzaje herbat i mieszanek ziołowych, a także coraz bardziej popularne produkty skierowane do konkretnych odbiorców, na przykład kobiet.

infoplanet zdrowie herbata specjalnie dla kobiet badania

 

Produkty te są reklamowane jako specjalnie stworzone dla kobiet w celu poprawy ich stanu zdrowia lub utrzymania dobrej kondycji. I choć dzięki dodatkom takim jak żurawina, róża, czy wanilia zwykle są smaczne i orzeźwiające, to jednak w większości przypadków w procesie ich tworzenia nie biorą udziału żadni naukowcy. Z tego powodu absolutnie nie można stwierdzić, czy dany składnik, który rzeczywiście znalazł się w herbacie, ma jakiekolwiek działanie prozdrowotne. Nie wiemy także, w jakich ilościach powinien być dawkowany.

infoplanet zdrowie herbata specjalnie dla kobiet badania

Ponadto niektóre z marketingowych sloganów i opisów na pudełkach nie mają nic wspólnego z naukową rzetelnością. Choć problem może wydawać się mało istotny, należy pamiętać, że wiele osób korzystających z tego rodzaju alternatywnych „terapii” rezygnuje z innych sprawdzonych metod leczenia. Nietrudno wywnioskować, że zagrażają wówczas swojemu zdrowiu. Najczęściej takie produkty są również o wiele droższe od zwykłych mieszanek ziołowych o podobnym działaniu.

Może więc warto nie przepłacać i w wyborze herbaty kierować się ulubionym smakiem, nie zaś opisem, który nie został poparty jakimikolwiek badaniami?


kup artykuly platne