Zgodnie z dyrektywą zainicjowaną przez Saudi Food and Drug Authority (SFDA) restauracje i kawiarnie w Arabii Saudyjskiej będą musiały uwzględniać w swoich menu kaloryczność serwowanych potraw.

Jak podała agencja prasowa Saudi, inicjatywa jest realizowana we współpracy z Ministerstwem Spraw Komunalnych i Wsi oraz Stowarzyszeniem Ochrony Konsumentów, Zmiany zostaną przeprowadzone stopniowo. Do końca tego roku podawanie ilości kalorii w menu wciąż jest dobrowolne, jednak już od 31 grudnia będzie to obowiązkowe.

infoplanet zdrowie kalorycznosc w restauracji danie

Projekt  ma na celu ochronę zdrowia konsumentów i tworzenie świadomości na temat znaczenia poznania wartości odżywczej posiłków i napojów serwowanych przez restauracje i kawiarnie.

Dyrektor Wykonawczy ds. Świadomości i Informacji Konsumenckiej w SFDA Abdulrahman Bin Sultan Al-Sultan powiedział, że nazwy restauracji i kawiarni, które jak najszybciej dostosują się do nowych przepisów, zostaną w ramach darmowej promocji wymienione na specjalnej stronie internetowej.

infoplanet zdrowie kalorycznosc w restauracji prawo

SFDA przygotowało również materiał informacyjny i przewodnik dla restauratorów, aby zapoznać ich z metodami obliczania kaloryczności posiłków.