Zmieniająca się pogoda, klimatyzacja i niezdrowe jedzenie wpływają na wygląd i stan naszej skóry. Coraz częstszą przypadłością jest trądzik, który pojawia się nie tylko u młodzieży, ale także u osób dorosłych, negatywnie wpływając na ich samopoczucie i obniżając samoocenę. Istnieje jednak wiele sposobów, by się z nim uporać, a jednym z nich jest nowa metoda opracowana przez Stefanie DiLibero.

infoplanet zdrowie akupunktura w nowoczesnej odslonie zabieg

Metoda Stefanie DiLibero cieszy się coraz większą popularnością. Łączy w sobie zalety akupunktury i nowoczesnych zabiegów kosmetycznych. Według DiLibero problemy z cerą u osób po czterdziestce to nie tylko kwestia zmian w strukturze skóry i pojawianie się widocznych zmarszczek. Jej zdaniem otoczenie, w którym żyjemy sprawia, że skóra zaczyna reagować nieadekwatnie do swojego wieku, a zmarszczki są jedynie tego efektem. Przed zabiegiem DiLibero rozmawia z klientką na temat trybu jej życia, ilości i natężenia odczuwanego stresu oraz jakości snu. Wszystkie te kwestie mają znaczący wpływ na wygląd i kondycję naszej skóry.

Po wywiadzie Stefanie rozpoczyna wykonywanie zabiegu. Na początku wykorzystuje prąd o niskim napięciu, następnie przechodzi do nakłuwania igłami. Zaczyna od stóp, konsekwentnie kierując się ku czubkowi głowy. Wbijane w nią igły spełniają podwójną rolę: z jednej strony likwidują źródła problemów skórnych, z drugiej – poprawiają jej wygląd.

W swojej terapii DiLibero stawia na spersonalizowane podejście do potrzeb klienta, a wszystkie proponowane przez nią zabiegi są dostosowane do wymagań jego skóry. Terapia światłem LED minimalizuje skutki stanów zapalnych, a terapia tlenowa działa antybakteryjnie. Żadna z tych metod nie jest jednak uniwersalna i nie u każdego przyniesie oczekiwane rezultaty. Właśnie dlatego, przed wykonaniem zabiegu, DiLibero przeprowadza dokładny wywiad z klientem, by na jego podstawie dobrać odpowiednie metody leczenia i przeciwdziałania zmianom skórnym.


Pełna kuracja w gabinecie Stefanie DiLibero trwa dwie godziny. Poprzedzona jest wykonaniem fotografii potwierdzającej aktualny stan cery. Po jej zakończeniu możemy przyjrzeć się efektom na żywo i ocenić skuteczność zabiegu.