Jak informuje brytyjski National Institute for Health and Care Excellence, brytyjska agencja rządowa NHS (National Health Service) zatwierdziła nową metodę leczenia chorób prostaty – zabieg jest oparty na użyciu pary wodnej.

Metoda jest minimalnie inwazyjna i można wykonać ją w znieczuleniu miejscowym, bez konieczności hospitalizacji. Zabieg polega na wprowadzeniu do cewki moczowej niewielkiej sondy, która wstrzykuje parę wodną zabijającą powiększone tkanki, zwłaszcza we wczesnym stadium choroby. Martwe komórki są ponownie wchłaniane przez organizm.

infoplanet zdrowie prostata pokonana para wodna badania

Powiększenie gruczołu krokowego jest powszechne – dotyka jednego na trzech mężczyzn w wieku powyżej 50 lat. Choroba powoduje zwężenie cewki moczowej, przyczyniając się do szeregu dolegliwości, w tym trudności z opróżnianiem pęcherza.

Leki lub operacja stanowią skuteczne metody leczenia, jednak specjaliści twierdzą, że mężczyznom można zaoferować inną możliwość powrotu do zdrowia. Leczenie parą, określane jako „rezum”, jest alternatywą dla chirurgii inwazyjnej i mówi się, że ma mniej skutków ubocznych, takich jak impotencja i nietrzymanie moczu.

infoplanet zdrowie prostata pokonana para wodna wnioski

Jest to najnowsza z kilku – minimalnie inwazyjnych – procedur leczenia łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH). Mimo to pacjenci muszą liczyć się z koniecznością przyjmowania antybiotyków i używania cewnika przez kilka dni po zabiegu. Niektórych czynności, w tym stosunku seksualnego, należy unikać przez okres do miesiąca.


kup artykuly platne