Wraz z końcem lata w wielu krajach obserwowany jest gwałtowny wzrost zachorowań na grypę. Wirusa nie należy lekceważyć. Jak twierdzą lekarze, powrót do zdrowia po zarażeniu może trwać nawet 10–15 dni.

Grypa rozprzestrzeniająca się zwykle w okresie jesienno-zimowym. Jest ostrą infekcją układu oddechowego. Dotyka zarówno dzieci, osoby dorosłe, jaki i ludzi starszych, jednak jest niebezpieczna zwłaszcza dla pacjentów cierpiących na schorzenia przewlekłe.

infoplanet zdrowie zapanuj nad grypa badania

Choroby zakaźne, takie jak grypa, przenoszą się drogą kropelkową do 3–4 tygodni od momentu zakażenia, co sprawia, że praktycznie co roku mamy do czynienia z dużą ilością zachorowań. Jeśli zważysz u siebie objawy grypy, powinieneś jak najszybciej rozpocząć leczenie.

Pamiętaj, że tzw. domowe sposoby nie zawsze okazują się skuteczne. Dlatego powinieneś jak najszybciej skorzystać z pomocy lekarskiej. Nieleczona lub nieprawidłowo zdiagnozowana choroba może bowiem doprowadzić do powikłań, takich jak: zapalenie oskrzeli, dławica piersiowa, zapalenie zatok, a nawet zapalenie mięśnia sercowego.

infoplanet zdrowie zapanuj nad grypa badania

Niestety, z powodu ciągłych mutacji wirusa, szczepionki przeciw grypie okazują się skuteczne. Dlatego niezwykle ważna jest profilaktyka zwłaszcza w okresie wzmożonej zachorowalności.