Specjaliści o potrzebie szczepienia dzieci

 

26 września w Teatrze Letnim odbędzie się konferencja naukowo-szkoleniowa „Szczepię bo kocham”, która ma uczulić rodziców na potrzebę szczepienia dzieci i walczyć z mitami narosłymi na ten temat. Początek o godz. 11.30.

– Celem konferencji jest podniesienie świadomości rodziców na temat szczepień ochronnych – mówi Ewa Jankowska, wojewódzki konsultant w dziedzinie epidemiologii. – Konferencje takie są bardzo potrzebne, ponieważ z roku na rok lawinowo wzrasta liczba rodziców, którzy nie chcą szczepić swoich dzieci. Jest to wynik działania ruchów antyszczepionkowych. Zaniechanie szczepień, a tym samym zmniejszenie liczby uodpornionych osób, grozi powrotem epidemii tych chorób, z którymi poradziliśmy sobie dzięki szczepieniom ochronnym – podkreśla.

Konferencja kierowana jest do rodziców, przedstawicieli szkół, jednostek służby zdrowia i władz samorządowych. Początek o godz. 11.30. W programie m.in. wystąpienia dr. Jerzego Kasprzaka nt. realizacji szczepień na terenie województwa czy prof. Andrzeja Zielińskiego z Państwowego Zakładu Higieny i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego nt. ruchów antyszczepionkowych.

Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego oraz Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd