Trwa Legnicki Tydzień Wiedzy o Autyzmie

   • W Legnicy trwają obchody Legnickiego Tygodnia Wiedzy o Autyzmie
  • Mieszkańcy od 2 kwietnia uczestniczą w marszu i innych wydarzeniach
  • W tym roku odbywa się ona pod hasłem „Autyzm. Chcemy być sobą” 

W Legnicy trwają obchody Legnickiego Tygodnia Wiedzy o Autyzmie. W mieście w geście solidarności mieszkańcy już od 2 kwietnia uczestniczą w niedzielnym marszu i innych wydarzeniach. Wieczorem tego dnia na niebiesko zaświeciły się śledziówki, Stary Ratusz i gmach I LO.

Klub Rodziców JiM z Legnicy oraz inne instytucje – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci z Autyzmem i Innymi Zaburzeniami Rozwojowymi „Dar Losu” – przygotowały z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu bogaty program. Część wydarzeń już się odbyła.

 

Niebieski Marsz, Zumba na Niebiesko, występy teatralne, koncerty, punkt informacyjny na temat autyzmu, spotkania z dietetykiem i seksuologiem, porady logopedów, a nawet pokazy sztuczek piłkarskich – to niektóre z elementów legnickiego Tygodnia Wiedzy o Autyzmie. Wszystkie wydarzenia są związane z obchodzonym 2 kwietnia Światowym Dniem Świadomości Autyzmu i finałem kampanii „Polska na niebiesko”.

W tym roku odbywa się ona pod hasłem „Autyzm. Chcemy być sobą” i jest poświęcona alienacji i stygmatyzacji dorosłych z autyzmem. Tydzień Wiedzy o Autyzmie to także oznaka solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami.

 

Symbolem solidarności było zaproszenie przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego firmy Philips Lighting Poland, która w niedzielę, 2 kwietnia, podświetliła na niebiesko, przez kilka wieczornych godzin gmach I Liceum Ogólnokształcącego, Stary Ratusz i śledziówki. Firma użyła energooszczędnych lamp ledowych.

Wydarzenia w Legnicy odbywają się do soboty 8 kwietnia.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd