Nowoczesność dla małych pacjentów

 

Mali pacjenci z Olsztyna i okolic mogą korzystać z najnowocześniejszego tomografu komputerowego w bajkowej aranżacji.

Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie został wyposażony w najnowocześniejszy tomograf komputerowy. Nowy sprzęt zapewnia najwyższą jakość diagnostyki, przy wielokrotnym obniżeniu dawki promieniowania, dlatego sprzęt ten jest szczególnie bezpieczny dla dzieci. Aparat będzie służył przede wszystkim małym pacjentom dlatego został specjalnie pod ich potrzeby przygotowany.

– Pobyt w szpitalu, wiążące się z nim procedury medyczne, to stres dla dziecka i dla rodziców, a jak już dziś wiemy na pewno, stres nie jest sprzymierzeńcem leczenia – mówi Dyrektor Regionu Warmińsko – Mazurskiego Affidea, Adam Żmudziński. – Dlatego podjęliśmy decyzję o tym, by nasz sprzęt był nie tylko doskonały technicznie i bezpieczny, ale i przyjazny małym pacjentom. Dzieciaki mają poczucie, że wchodzą do wielkiego akwarium. Przyjemne kolory, miłe, uśmiechnięte postaci, łagodzą dziecięcy stres i przekonują maluchy, że badanie nie musi być straszne. Taki wystrój wzbudza pozytywne emocje także u dorosłych pacjentów.

Za pomocą urządzenia można wykonać m.in. badania klatki piersiowej, głowy, kręgosłupa, jamy brzusznej i miednicy czy zatok. Daje ono również możliwość rozszerzenia zaawansowanych badań serca.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd