Szczepienia przeciwko pneumokokom

 

W październiku ruszą szczepienia przeciwko pneumokokom dla dzieci urodzonych w latach 2015–1016 i mieszkających w Olsztynie. Zapraszamy na spotkanie informacyjne.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia obowiązkowo, a tym samym bezpłatnie będą szczepione przeciw pneumokokom wszystkie dzieci urodzone po 1 stycznia 2017 r. Samorząd Olsztyna postanowił objąć programem darmowych szczepień również starsze dzieci. W tym roku przeznaczono na ten cel 100 tys. zł.

– Zdrowie naszych mieszkańców jest dla nas bardzo ważne – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – W ramach programu profilaktyki zdrowotnej Olsztyna zapraszamy rodziców maluchów roczników 2015 i 2016 mieszkających w naszym mieście, aby skorzystali z możliwości i bezpłatnie zaszczepili swoje dziecko przeciwko pneumokokom.

Szczepienia odbywać się będą wybranych w konkursie placówkach, które aby ułatwić mieszkańcom dotarcie do przychodni, będą zlokalizowane w czterech różnych obszarach Olsztyna. Szczepienia ruszą w październiku, ale wcześniej, bo 29 września rodzice zainteresowani szczepieniami będą mogli wziąć udział w spotkaniu informacyjno-edukacyjnym. Przedstawiciele olsztyńskiego magistratu przekażą tam pełną informację dotyczącą programu, zaprezentują placówki, w których odbywać się będą szczepienia przeciwko pneumokokom oraz przedstawią procedurę postępowania. Spotkanie odbędzie się o 15.00, w Kamienicy Naujacka, przy ul. Dąbrowszczaków 3.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd