Ordynator miała brać od pacjentów po 100 zł

   • Była ordynator oddziału neurologii szpitala w Sanoku oskarżona o przyjmowanie łapówek
  • Podkarpacki wydział Prokuratury Krajowej zarzucił jej łącznie 74 przestępstwa korupcyjne
  • Wraz z lekarką oskarżono 39 pacjentów 

Według oskarżenia, 54-letnia lekarka Agata Ś. – była ordynator w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Sanoku i specjalista neurologii w przychodni Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku, podczas udzielania świadczeń medycznych przyjmowała od pacjentów po 100 zł. Miała się tego dopuszczać od marca do prawie końca czerwca 2015 roku. Podkarpacki wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej zarzucił jej łącznie 74 przestępstwa korupcyjne. Wraz z lekarką oskarżono 39 pacjentów. Jak poinformowała PK, kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanych jej przestępstw i złożyła wyjaśnienia.

Razem z lekarką na ławie oskarżonych zasiądzie jeszcze 15 pacjentów, którzy odpowiedzą za wręczanie łapówek, w wysokości 100 zł. Sześcioro z nich przyznało się do zarzucanych im czynów, pozostałych dziewięciu zaprzeczyło.

Ponadto 24 pacjentów Poradni Neurologicznej w Sanoku, którym prokuratura zarzuciła także udzielanie korzyści majątkowych, wyraziło chęć dobrowolnego poddania się karze; prokuratura skierowała zatem do sądu wniosek o wydanie wyroku skazującego wobec tych pacjentów bez przeprowadzania rozprawy.

Źródło: Kurier PAP – www.kurier.pap.pl