Sprawdź, co warto robić w plenerze

   • W najbliższą niedzielę w Sosnowcu powraca impreza plenerowa „Czas na Piknik”
  • To atrakcyjna oferta spędzenia niedzieli na świeżym powietrzu
  • Organizatorzy gwarantują dobre śniadanie, mile spędzony czas i zdrowe zakupy 

Już w najbliższą niedzielę do Parku Sieleckiego powraca impreza plenerowa „Czas na Piknik”. To atrakcyjna oferta spędzenia niedzieli na świeżym powietrzu dla mieszkańców Sosnowca i okolic.

„Czas na piknik” gwarantuje dobre śniadanie, mile spędzony czas i zakupy na świeżym powietrzu. Po raz pierwszy niedzielne pikniki odbyły się w 2015 roku i przyciągnęły wówczas do Parku Sieleckiego spore tłumy.

– Wracamy do sprawdzonej formuły. W każdą niedzielę, od 25 czerwca do 3 września, będziemy się spotykali w Parku Sieleckim, tuż obok ogrodu jordanowskiego. Czas na piknik potrwa od godz. 9.30 do 14.00 – mówi naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta, Michał Mercik.

Na miejscu będzie można spróbować lokalnych smakołyków, zakupić towary od producentów zdrowej żywności, zasmakować smacznych potraw, a także zasiąść w wygodnych leżakach, wypić poranną kawę. Wszystko to przy dobrej muzyce.

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych.

– Idea jaka nam przyświeca to chęć połączenia kreatywnego spędzania czasu z dziećmi na zewnątrz. Przygotowujemy ciekawe warsztaty w których udział mogą dzieci wraz z rodzicami. Oczywiście wystawcy przygotują też pyszne jedzenie – wyjaśnia Marta Szafraniec, jedna z organizatorek pikniku.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd