Projekt wystartował wczoraj

   • Od dnia wczorajszego do końca roku będzie czynna infolinia dla zarażonych HIV
  • Projekt został zrealizowany dzięki grantowi, zapewniającemu atrakcyjne finansowanie
  • Prowadząca infolinię fundacja zdradza, kto będzie odbierał telefony 

Od dnia wczorajszego do końca roku pod numerem 800 14 14 23 dla osób zakażonych wirusem HIV i ich bliskich dostępna będzie infolinia, za pomocą której będzie można uzyskać informacje na temat profilaktyki, przebiegu i terapii w zakażeniach tym wirusem.

Projekt został zrealizowany dzięki grantowi, który został przyznany w konkursie Pozytywnie Otwarci Fundacji Edukacji Społecznej. Jego celem jest promocja profilaktyki HIV i wiedzy dotyczącej życia z wirusem. Z tego względu telefony dzwoniących odbierać będą konsultanci, którzy również są nosicielami wirusa.

– Dla osoby, która zmaga się z zakażeniem, tacy konsultanci są bardziej wiarygodni. Ludzie ci odbyli szkolenia na temat zakażenia HIV i mają duże doświadczenie w udzielaniu telefonicznego wsparcia. Czekamy na telefony zarówno od osób, które niedawno dowiedziały się o zakażeniu, jak i tych, które od wielu lat żyją z wirusem – wyjaśnia prezes fundacji Magdalena Ankiersztejn-Bartczak.

Infolinia jest czynna z wyłączeniem dni świątecznych w poniedziałki i środy w godzinach 16–19,a w piątki o godzinę dłużej, do 20. Płatny jest wyłącznie pierwszy impuls – dalsza część połączenia realizowana jest darmowo.