700 wydarzeń dla seniorów w Łodzi

   • W dniach 13–26 maja 2017 odbędą się „IV Łódzkie Senioralia”
  • Są organizowane przez Zespół ds. Seniorów i Uniwersytet Medyczny w Łodzi
  • Głównym celem jest zachęcenie osób 60+ do aktywnego stylu życia 

W dniach 13–26 maja 2017 odbędą się „IV Łódzkie Senioralia” – 700 wydarzeń dla seniorów organizowanych przez Zespół ds. Seniorów we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, Fundacją dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz 125 partnerami.

Głównym celem Łódzkich Senioraliów organizowanych przez Urząd Miasta Łodzi jest zachęcenie osób 60+ do aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy, rozwijania pasji, a także wskazanie miejsc, w których mogą rozwijać swój potencjał. W organizację wydarzenia włączają się co roku łódzkie organizacje pozarządowe, instytucje, podmioty działające na rzecz osób starszych oraz partnerzy Miejskiej Karty Seniora.

IV Łódzkie Senioralia to dwa tygodnie wydarzeń dla seniorów przygotowanych przez partnerów inicjatywy tradycyjnie otworzy uroczysta inauguracja połączona z koncertem znanego artysty. W tym roku na scenie pojawi się Krzysztof Krawczyk.

 

Integralną częścią tegorocznej edycji ŁS będzie Ogólnopolski Konkurs Drzewo Pokoleń, organizowany przez Urząd Miasta Łodzi oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Będzie miał on na celu wyłonienie i uhonorowanie organizacji pozarządowych, firm, instytucji jak i seniorów realizujących projekty w obszarze zdrowego i aktywnego starzenia się oraz podejmujących wszelką działalność przyczyniającą się do poprawy jakości życia osób 60+. Gala Konkursu, której towarzyszyć będzie wręczenie nagród dla zwycięzców poszczególnych kategorii oraz koncert Ewy Bem stanowić będzie również oficjalne zakończenie IV Łódzkich Senioraliów. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w głosowaniu internetowym, które rozpoczęło się 28 kwietnia i potrwa do 19 maja. Głosy na swoich kandydatów do nagrody można oddawać za pośrednictwem strony internetowej w zakładce „głosowanie”.

W trakcie trwania „Łódzkich Senioraliów” posiadacze Miejskiej Karty Seniora mają zapewnione bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej oraz 50% zniżki na usługi u wybranych partnerów Karty. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej oraz na Facebooku.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd