Grupowo dla dobra indywidualnego

 

Coraz więcej pracodawców kupuje grupowe ubezpieczenia zdrowotne dla swoich pracowników. Nic dziwnego, prywatna opieka medyczna pozwala utrzymać kadrę w dobrym zdrowiu i zmniejszyć liczbę wystawianych L4. Czego oczekujemy od polis zdrowotnych?

Zaletą ubezpieczeń i pakietów zdrowotnych dla pracowników nie jest jedynie możliwość szybkiego skorzystania ze świadczeń medycznych, kiedy komuś coś się stanie. Bardzo ważny jest także łatwy dostęp do badań profilaktycznych.

– Tym, czego potrzebujemy i czego nam najbardziej brakuje w ramach NFZ, jest monitorowanie zdrowia. Wielką wartością prywatnej opieki medycznej jest możliwość robienia tego na bieżąco. Rola pracodawcy polega na tym, aby wszystkiego dopilnować i wykorzystać ubezpieczenia zdrowotne również w ten sposób – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Małgorzata Jackiewicz, dyrektor sprzedaży ubezpieczeń zdrowotnych w SALTUS Ubezpieczenia.

Jak wynika z badania SALTUS Ubezpieczenia, pracodawcy przy zakupie grupowego ubezpieczenia zdrowotnego dla kadry zwracają uwagę głównie na jego zakres oraz na jakość świadczonych usług. Poza tym bardzo ważna jest dla nich dostępność placówek medycznych. W oczach pracodawców ma to wszystko znaczenie tym bardziej, że ubezpieczenie zdrowotne jest obecnie jednym z ważniejszych świadczeń dodatkowych, które pozwala przyciągnąć pracownika do firmy, a następnie go w niej utrzymać.

Jeśli chodzi o oczekiwania samych zatrudnionych wobec ubezpieczeń zdrowotnych i pakietów medycznych, zależy im przede wszystkim na tym, aby zapewniana opieka obejmowała nie tylko ich samych, lecz także najbliższych: żonę (męża) i dzieci. Dostęp do lekarzy (w tym specjalistów), badań oraz zabiegów zdaniem pracowników musi być szybki i łatwy, a zakres świadczonych usług – maksymalnie szeroki. Dodatkowym atutem jest możliwość odbywania konsultacji lekarskich bez wychodzenia z domu: przez telefon lub online.

Źródło: Informacja z serwisu infoWire.pl