Miasto ponownie zakwitnie nadzieją

   • 9 kwietnia odbędzie się kwitnąca akcja na rzecz krośnieńskiego hospicjum
  • Będzie ona organizowana na terenie miasta po raz dziewiąty
  • Zespoły wolontariuszy będą zbierać pieniądze do puszek i rozdawać żonkile 

W niedzielę, 9 kwietnia, już po raz dziewiąty odbędzie się kwitnąca akcja na rzecz krośnieńskiego hospicjum – na ulice miasta wyjdą wolontariusze z naręczami żywych i wykonanych z papieru żonkili. Będą je wręczać wszystkim, którzy choć drobnym datkiem zechcą wspomóc ten szczytny cel.

– We wszystkich krośnieńskich placówkach oświatowych powstały koła zrzeszające młodych wolontariuszy, którzy pod kierunkiem nauczycieli uczestniczyć będą w naszej akcji. Znacznie rozszerzyliśmy grupę uczestników krośnieńskiej akcji – są już z nami między innymi radni Rady Miasta Krosna, krośnieńskie Amazonki, harcerze, Akcja Katolicka i jednostki pomocnicze Miasta Krosna – mówi koordynator akcji Krzysztof Smerecki. – Dziękujemy w imieniu wszystkich organizatorów Krośnieńskich Pól Nadziei wszystkim darczyńcom za dotychczasowy udział poprzednich edycjach naszej akcji – dodaje.

 

Ósma edycja zaangażowała w Krośnie i okolicy prawie 2000 wolontariuszy i przyniosła łącznie ok. 110 000 zł, które zostały przekazane w całości krośnieńskiemu Hospicjum im. św. Jana z Dukli.

Zasady zbiórki pozostały bez zmian. Dwu lub trzy osobowe zespoły z dorosłym opiekunem będą zbierać pieniądze do puszek. Zarówno kwestujący jak i ich opiekunowie wyposażeni będą w legitymacje wydane przez organizatora zbiórki. Zbiórka jest zarejesrtowana pod nr 2016/28/OR w rejestrze prowadzonym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Kwestę organizuje Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum. Akcję wspierają honorowym patronatem Elżbieta i Piotr Przytoccy, a także Metropolita Przemyski.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd