Happening Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu

   • Zespół Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu zorganizował happening
  • To element obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu
  • Wszyscy, którzy brali udział w akcji, założyli niebieskie ubrania 

Zespół Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu wraz ze Stowarzyszeniem „Otwarte serca”, Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Autystycznym „Sezam” i Młodzieżową Radą Miejską 3 kwietnia zorganizował happening w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

 

Z uczestnikami wydarzenia na Rynku spotkali się m.in. poseł Tomasz Szymański oraz Prezydent Grudziądza Robert Malinowski. Wszyscy, którzy brali udział w akcji, założyli niebieskie ubrania, ponieważ właśnie ten kolor jest symbolem akcji „na niebiesko dla autyzmu”. Korowód przeszedł z Rynku ulicami Mickiewicza, Focha, Hallera, Cegielnianą na ul. Parkową do siedziby ZPER.

 

Światowy Dzień Autyzmu został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2008 r. z inicjatywy Mozah – małżonki emira Hamada ibn Chalifa as-Sani. Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym na tle neurorozwojowym. Objawy autyzmu pojawiają się we wczesnym dzieciństwie i trwają całe życie. Zaburzenia ze spektrum autyzmu są obecnie najczęściej występującymi zaburzeniami na świecie. Szacuje się, że w Polsce cierpi na nie jedno na 300 dzieci. W Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii – jedno na 100.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd