XX Jubileuszowy Festyn Dziecięcy

   • Już po raz dwudziesty mieszkańcy całej gminy Strzegom mieli okazję do wspólnej zabawy
  • 4 czerwca odbył się Jubileuszowy Festyn Dziecięcy poświęcony uzależnieniom
  • Można było zbadać ciśnienie, skorzystać z porad dietetycznych i zobaczyć narkogogle 

Już po raz dwudziesty mieszkańcy całej gminy Strzegom mieli okazję do wspólnej zabawy podczas corocznego Festynu Rodzinnego, który odbył się z okazji Dnia Dziecka w niedzielę, 4 czerwca, na parkingu OSiR-u. Świetną zabawę nie tylko dla najmłodszych, ale dla całych rodzin, zapewnili organizatorzy: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzegomiu, Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu, Parafia Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej oraz Siostry Elżbietanki ze Strzegomia.

 

Punktualnie o godz. 14.00 burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta i organizatorzy serdecznie powitali mieszkańców naszego miasta zgromadzonych na parkingu OSiR i zaprosili do wspólnej zabawy. Gorącymi rytmami Zumby porwała wszystkich do tańca Alicja Janicka. Na estradzie prezentowały się kolejno niezwykle barwne zespoły taneczne ze strzegomskich przedszkoli nr 2, 3 i 4.  W tym roku po raz pierwszy gościliśmy na scenie zespół taneczny z czeskiej szkoły z miasta partnerskiego Horice. Przy wtórze muzyki klasycznej, folkowej czy rockowej prezentowały się kolejne grupy taneczne, które zachwyciły widzów niezwykłą choreografią i kostiumami: zespół folklorystyczny „Kostrzanie”, Akademia Ruchu i Tańca „Bans”, świdnickie zespoły taneczne z MDK i ŚOK, Czas, Mały Jubilat, Second Hand pod kierunkiem Lubomira Schmidta i Anny Trzeciak.

 

Niestety, niesprzyjająca pogoda przerwała niezwykłe występy młodych artystów. Po niespełna godzinie udało się ponownie zaprosić widzów przed scenę, na której zaprezentował się Zespół Ewangelizacyjny Effatha – schola parafialna im. Ojca Pio. Festynową atmosferę coraz bardziej rozgrzewali organizatorzy, którzy przeprowadzili losowanie nagród w corocznej loterii fantowej. Los uśmiechnął się do wielu szczęśliwców, którzy wygrali m. in. rowery, sprzęt sportowy, elektroniczny czy talony do sklepów i punktów usługowych. Po losowaniu nadszedł czas na koncert gwiazdy polskiej estrady - zespołu KOMBI z jego założycielem Sławomirem Łosowskim. Wszyscy doskonale bawili się przy dźwiękach takich hitów jak: „Słodkiego miłego życia”, „Kochać cię – za późno”, „Nie ma zysku” oraz „Black and White”.

 

Estradowym występom towarzyszyło wiele festynowych atrakcji: pokaz samochodów rajdowych, prezentacja sprzętu wojskowego i policyjnych motocykli, stanowisko kryminalistyczne, rowerowy tor przeszkód i znakowanie rowerów. Swoje umiejętności zaprezentowali także młodzi sportowcy ze strzegomskiej sekcji taekwondo i judo. Można także było poddać się badaniu ciśnienia prowadzonym przez Centrum Medyczno-Diagnostyczne, skorzystać z darmowych porad dietetycznych i kosmetycznych. Świdnicki Sanepid prezentował narkogogle, alkogogle i smokolizer.

 

Oprócz uczty duchowej było także coś dla ciała. Tradycyjnie Rada Parafialna oferowała smakołyki z grilla, domowy smalec i grochówkę. Siostry Elżbietanki sprzedawały wspaniałe domowe ciasta, przygotowane przez rodziców obydwu szkół, którzy także z niesłabnącym zaangażowaniem sprzedawali losy do wieczornej loterii fantowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd