Okazja nadarzy się 18 kwietnia na placu Krakowskim

   • Firma LUX MED Diagnostyka zaprasza gliwiczanki na bezpłatne, profilaktyczne badania
  • Najbliższa okazja diagnostyki nadarzy się 18 kwietnia na placu Krakowskim w Gliwicach
  • Wymagana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna lub elektroniczna 

Chwila oczekiwania i... gotowe są 4 zdjęcia RTG – po dwa każdej piersi. Tych kilka minut spędzonych na bezpłatnym badaniu w mammobusie może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Najbliższa okazja nadarzy się 18 kwietnia na placu Krakowskim w Gliwicach.

Firma LUX MED Diagnostyka zaprasza gliwiczanki na bezpłatne, profilaktyczne badania mammograficzne. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna (58/666-24-44, linia czynna od poniedziałku do soboty) lub elektroniczna za pośrednictwem strony internetowej.

 

– Obecnie mammografia uznawana jest za najlepszą metodę wczesnego wykrywania raka piersi u kobiet po 40. roku życia. Badanie pozwala wykryć zmiany we wczesnym stadium zaawansowania, dzięki czemu kobieta ma większe szanse na pełne wyleczenie choroby i zachowanie piersi – podkreśla dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka.

Bezpłatna mammografia przysługuje paniom w wieku 50–69 lat. Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd