J.K. Rowling powiedziała: „Dno skały, na które spadłam, stało się solidnym fundamentem, na którym zbudowałam nowe życie”. Czasami trzeba spaść, aby odnaleźć energię, która pozwoli wybić się w górę. Jesteś niezadowolony ze swojego życia i z tego, co masz w tej chwili? A może stoisz na skraju skały? Zacznij wprowadzać zmiany, które pozwolą ci rozpocząć od nowa – na to nigdy nie jest za późno. Jednak, aby odnieść sukces, musisz pamiętać o kilkunastu zasadach. Na pozór są one proste, ale czasem bywają niełatwe do zrealizowania.

Zadbaj o bazę

To może brzmieć prosto, ale to pierwszy krok, aby zacząć od nowa. Musisz poczuć to, co naprawdę czujesz, aby stać się tym, kim chcesz naprawdę być. Chowanie czegokolwiek „pod dywan” sprawi, że wcześniej czy późnej ukrywana sprawa wyjdzie na jaw i zburzy twój plan. Pomyśl o swojej sytuacji i tym, jak możesz ją zmienić. Jeśli się odchudzasz, dobrze znaleźć kogoś, kto cię będzie wspierał. Jeśli chcesz zmienić swoje życie, tym bardziej przyda ci się przyjaciel. Kiedy nadejdą ciężkie chwile, taka osoba będzie nieocenionym wsparciem.

Weź wolne

Aby przemyśleć swoją sytuację, potrzebujesz przerwy. Czasami po prostu trzeba „zatrzymać życie”. Rozpoczynasz ogromne przedsięwzięcie, wchodzisz na nową drogę, potrzebujesz więc chwili na to, aby przemyśleć najbliższą przyszłość. Nie musi to być długi czas. Często dzień lub dwa wystarczą, aby odpowiednio ocenić sytuację.

Uzyskaj stabilne dochody

Aby osiągnąć „duży” cel, trzeba posiadać źródło stałego dochodu. Jeśli go nie posiadasz, spróbuj znaleźć pracę. Szukanie jej to też praca, powinna więc trwać 40 godzin tygodniowo – wówczas odniesie skutek.

Skończ szkołę

Jeśli zakończyłeś swoją edukację wcześniej lub nie zrobiłeś w tym zakresie wszystkiego, co byś chciał, najwyższa pora, aby do tego powrócić. Bez względu na to, ile masz lat, znajdź miejsce, które pozwoli ci podnieść kwalifikacje. Nie tylko zwiększysz swoje możliwości na rynku pracy, ale również poczujesz się zdecydowanie lepiej, a to dobry początek do zmian.

Pozbądź się złych przyzwyczajeń

Jeśli palisz, pijesz lub masz inne uzależniające przyzwyczajenia, musisz przestać. Nie będziesz widział postępu w twoich planowanych zmianach, jeśli nie zostawisz za sobą starych, niewłaściwych nawyków. Nie musisz być idealny, ale jeśli nie uwolnisz się od niszczących cię działań, nie odważysz się również na nowe, których przecież oczekujesz.

Myśl kreatywnie

Kiedy chcesz zmienić wiele lub wszystko, musisz myśleć jak nowa osoba. Dlatego zacznij być kreatywny. Zapomnij o słowach „nie da się” i „nie mogę”, myśl: „zrobię to”, „to jest możliwe”. Takie pozytywne nastawienie jest doskonałym szkoleniem dla mózgu, który kieruje twoimi poczynaniami, i ułatwi ci znalezienie nowej drogi.

Wybierz nową drogę

Określ dokładnie, kim chcesz być, jak powinna wyglądać twoja droga, jak chcesz się ubierać lub jakie mieć relacje z innymi. Zamknij oczy i przez 15 minut wyobraź sobie, siebie w nowej sytuacji. Musisz uwierzyć, że staniesz się osobą, którą sobie wyobraziłeś, bez cienia wątpliwości. Powinieneś również zastanowić się, gdzie jest punt końcowy twoich zmian.

Pielęgnuj swoje ciało

Weź prysznic. Może to zabrzmieć śmiesznie, ale aby mieć czysty umysł, musisz mieć czyste ciało, a żeby zacząć „na świeżo”, musisz czuć się świeży, inaczej będziesz przypominał swoją obecną sytuację. „Osiągniecie dna” jest stanem umysłu, dlatego możesz z łatwością z niego wyjść i znowu się w nim znaleźć – wszystko zależy od ciebie. Prysznic (i inne pozornie bezsensowne przedsięwzięcia) pomogą ci się zrelaksować, pozbyć stresu i upewnić się w przekonaniu, że nadszedł czas, aby zacząć od nowa.

Zacznij ćwiczyć

Mimo, że jeszcze nie rozpocząłeś swojej przemiany, zacznij ćwiczyć. Twój mózg pójdzie za ciałem i poczujesz się lepiej. Kiedy poczujesz się lepiej, zaczniesz wyglądać lepiej i będziesz na dobrej drodze do zmian.

Zacznij jeść zdrowiej

Jedzenie powinno sprawiać, że będziesz czuł się lekki i gotowy do nowych działań. Zostaw za sobą „ciężką” dietę. Zdrowe jedzenie to najlepsza metoda, aby twój mózg przyśpieszył.

Wyjdź z domu

 Jeśli wziąłeś prysznic i ładnie się ubrałeś, nadeszła pora na to, abyś poczuł się dobrze na zewnątrz. To odpowiedni czas. Wyjdź do ludzi, zasłużyłeś na to.

Zrób listę rzeczy do wykonania

Aby spędzić dzień tak, jak chcesz, powinieneś zastanowić się, jak chcesz, aby wyglądał. Dlatego, rób listę rzeczy każdego dnia. Zapisz na niej wszystko – to bardziej i mniej ważne, dzięki czemu uporządkujesz swoje działania. Nie chodzi o „wielkie sprawy”, po prostu musisz mieć powody, aby chciało ci się „wstać z łóżka”.

Bądź z pozytywnymi ludźmi

To bardzo ważne, aby ludzie wokół ciebie mieli pozytywne nastawienie. Dlatego czasami warto zakończyć toksyczne przyjaźnie. Rozwijamy się jako ludzie i nasi przyjaciele powinni wyznawać te same wartości – to zupełnie normalne. Jeśli któryś z twoich przyjaciół nie nastraja cię pozytywnie, może nadeszła pora, aby pójść własną drogą.

Bądź dla siebie cierpliwy

Rozpoczynanie nowego życia nie nastąpi z dnia na dzień. Zmiana może potrwać lata. Prawdopodobnie będziesz robić małe postępy, których nawet nie zauważysz. To tak jak z utratą wagi – codziennie walczysz nie widząc efektów, aż w końcu twoje ubrania stają się za duże. Któregoś dnia zobaczysz, że jesteś w innym miejscu. Jednak do tego czasu bądź dla siebie dobry i cierpliwy.

Skoncentruj się

Na twojej drodze do zmian na pewno będą chwile, kiedy zauważysz, ze jesteś w punkcie wyjścia. Pozostań skoncentrowany i pozytywny, realizuj to, co założyłeś, a na pewno ci się uda.

Znajdź pasje

Każda aktywność jest pasją tak długo, jak długo cię zajmuje i daje ci radość. Jeśli to, co robiłeś do tej pory nie jest już dla ciebie interesujące, znajdź nowe zadania. Jest tyle wspaniałych rzeczy, które możesz robić i być szczęśliwym, wystarczy się rozejrzeć.

Pielęgnuj rutynę

Kiedy wdrożysz swoje nowe pomysły, ustabilizuj się i spraw, że będą częścią twojego nowego świata. To może potrwać kilka tygodni, ale zbilansowanie pasji, życia zawodowego i wolnego czasu będzie dla ciebie idealnym startem do „nowego”.

kup artykuly platne