Każdy z nas jest przyzwyczajony do zakupu kosmetyków – kupujemy je tonami. Czasem są to produkty tańsze, czasem droższe, ale bardzo rzadko w pełni naturalne. Jak być zdrowym i dbać o siebie? Zrób sobie homemade krem do twarzy i ciała!

 

Tworzenie domowych produktów kosmetycznych jest bardzo podobne do gotowania – zaczynasz ściśle trzymając się przepisu, aby nauczyć się podstaw, a następnie możesz dostosować tworzone specyfiki do swoich oczekiwań. W ten sposób zapewnisz sobie i swojej skórze dostęp do wysokiej jakości produktów bez przepłacania.

 

Podążając drogą skojarzeń kulinarnych, przygotowanie kremu można porównać do zrobienia majonezu. Łączysz w nim bowiem oleje i wodę. Co ciekawe, czynność ta ma wiele wspólnego z ujarzmianiem natury. Powszechnie bowiem wiadomo, że olej i woda się nie mieszają. Jeśli jednak połączysz je z w odpowiednich proporcjach, zmienią się w jednolity, wspaniały krem.

Składniki:  • 3/4 l wody – możesz użyć kombinacji wody różanej, pomarańczowej, kwiatowej czy ziołowej z 1/3 żelu z aloesu,
  • 3/4 l oleju – mieszanka wosku pszczelego, ¼ l masła kakaowego lub masła shea i oleju (w zależności od upodobań: migdałowego, winogronowego bądź oliwy z oliwek),
  • 5 kropli olejków eterycznych.Do kremu można użyć takiego rodzaju wody i olejów, które pasują do twojego typu skóry.

W misce umocowanej na naczyniu z gotującą się wodą podgrzej oleje do stopienia. Niektóre oleje, takie jak masło kakaowe i wosk pszczeli, w temperaturze pokojowej są ciałami stałymi, musisz więc doprowadzić je do stanu ciekłego, upewniając się, że masz ich łącznie ¾ l. Następnie schłodź je do temperatury pokojowej.

 

Uruchom blender i do mieszaniny olejów powoli wlewaj wodę. Gdy składniki zaczną się łączyć, powstanie śmietanka. Mieszaj dalej aż połączysz całą wodę. Możesz zrobić to ręcznie, ale będzie to nie lada wyzwanie. Do gotowej masy dodaj kroplę olejku eterycznego i wymieszaj wszystko razem. Rozłóż powstały preparat do słoików i opisz, nie zapominając o dacie.

 

To już wszystko! Właśnie zrobiłaś wspaniały krem do twarzy i ciała – super luksusowy, świeży i pachnący, a na dodatek – naturalny na tyle, że możesz go również zjeść.

Pamiętaj, aby przygotować na swój kosmetyk wspaniałe opakowanie. Wszystkie kluczowe marki kosmetyczne umieszczają swoje produkty w pięknych pojemniczkach – to podstawa zabawy z produktem. Ma być naturalny, zdrowy i pięknie wyglądać!