Bill Gates – miliarder, współzałożyciel firmy Microsoft i filantrop – zapowiedział, że podaruje absolwentom wszystkich amerykańskich college'ów, książkę Hansa Roslinga „Faktyczność: 10 powodów, dla których jesteśmy nie w porządku – i dlaczego rzeczy są lepsze niż myślisz”.

Publikacja to dzieło nieżyjącego już szwedzkiego statystyka i pracownika naukowego. Pojawiła się na rynku wydawniczym w kwietniu, obecnie wyceniana jest jako e-book na 14,99 USD. Zawiera porady dotyczące tego, jak myśleć o świecie i informacje o tym, jak instynkty osobiste mogą wpływać na naszą interpretację informacji.

– Kiedy nasz światopogląd jest oparty na faktach, widzimy, że świat nie jest tak zły, jak się wydaje – i widzimy, co musimy zrobić, aby go ulepszać – pisze Rosling w książce.

Bill Gates – miliarder, współzałożyciel firmy Microsoft i filantrop – zapowiedział, że podaruje absolwentom wszystkich amerykańskich college'ów, książkę Hansa Roslinga „Faktyczność: 10 powodów, dla których jesteśmy nie w porządku – i dlaczego rzeczy są lepsze niż myślisz”. Publikacja to dzieło nieżyjącego już szwedzkiego statystyka i pracownika naukowego. Pojawiła się na rynku wydawniczym w kwietniu, obecnie wyceniana jest jako e-book na 14,99 USD. Zawiera porady dotyczące tego, jak myśleć o świecie i informacje o tym, jak instynkty osobiste mogą wpływać na naszą interpretację informacji.  – Kiedy nasz światopogląd jest oparty na faktach, widzimy, że świat nie jest tak zły, jak się wydaje – i widzimy, co musimy zrobić, aby go ulepszać – pisze Rosling w książce. Jak wyjaśnił Gates, zgadza się z tą radą i dlatego zachęca absolwentów, aby „nauczyli się faktycznie myśleć i działać”. Z jego aprobatą spotkało się jednak wiele tez, zawartych w publikacji. W filmie opublikowanym w kwietniu na YouTube Gates nazwał książkę „jedną z najbardziej pouczających książek, jakie kiedykolwiek przeczytał”. – Obejmuje przestrzeń, której niełatwo się nauczyć. Świat byłby lepszym miejscem, gdyby miliony ludzi przeczytały tą książkę – mówił. Jak poinformował rzecznik prasowy Gatesa, pobieranie e-booka jest darmowe od wtorku do piątku. Tegoroczna inicjatywa to nie pierwsza akcja czytelnicza Gatesa. W zeszłym roku polecił absolwentom książkę Stevena Pinkera „Lepsze anioły naszej natury”, informując, że była to „najbardziej inspirująca książka, jaką kiedykolwiek czytał”. Wówczas jednak nie zaoferował bezpłatnych egzemplarzy.

Jak wyjaśnił Gates, zgadza się z tą radą i dlatego zachęca absolwentów, aby „nauczyli się faktycznie myśleć i działać”. Z jego aprobatą spotkało się jednak wiele tez, zawartych w publikacji. W filmie opublikowanym w kwietniu na YouTube Gates nazwał książkę „jedną z najbardziej pouczających książek, jakie kiedykolwiek przeczytał”.

– Obejmuje przestrzeń, której niełatwo się nauczyć. Świat byłby lepszym miejscem, gdyby miliony ludzi przeczytały tą książkę – mówił.

Jak poinformował rzecznik prasowy Gatesa, pobieranie e-booka jest darmowe od wtorku do piątku.

Tegoroczna inicjatywa to nie pierwsza akcja czytelnicza Gatesa. W zeszłym roku polecił absolwentom książkę Stevena Pinkera „Lepsze anioły naszej natury”, informując, że była to „najbardziej inspirująca książka, jaką kiedykolwiek czytał”. Wówczas jednak nie zaoferował bezpłatnych egzemplarzy.