Dziewczyna, która wynalazła hula-hoop siedzi w kawiarni, ubrana w podszytą lampartem marynarkę, pomalowane na złoto paznokcie i pomadkę Revlon w odcieniu Orange Flip. Jasna blondynka, sprawna i niesamowicie muskularna w wieku 94 lat – dokładnie takiej wizji można oczekiwać od muzy, która wywołała największą sensację, która trafiła do amerykańskiej firmy zabawkarskiej. Karl Lagerfeld ozdobił wiosenny wybieg kilka sezonów później jednoczęściowym kostiumem kąpielowym z siateczki oraz ogromną torbą plażową i hula hop.

infoplanet lifestyle historia hula hoop hola hoop girl

Obecnie powstał film, który ma na celu obalenie mitu o hula-hoop, który zarobił 100 milionów dolarów dla firmy produkującej zabawki. W pierwszym roku działalności, na wiosnę 1958 roku uruchomiono projekt, który promowała zjawiskowa modelka z Kalifornii. W rzeczywistości autorką pomysłu była Joan Anderson, australijska indywidualistka, która opuściła dom w Hollywood w 1946 roku, aby zająć się modelingiem.

infoplanet lifestyle historia hula hoop historia

– Pierwsza obręcz została zrobiona z bambusa i była opcją „zabawy dla całej rodziny” – mówi na filmie, pośród trzasków taśmy dziewczyna.


Dziewczyna pojawiła się na przyjęciu z obręczą wokół bioder, którą pochwaliła się zebranym. Niedługo potem ona i jej mąż, były pilot myśliwski, który był biznesmenem z doświadczeniem w biznesie zabawkarskim, zaczęli pokazywać nowy przyrząd podczas kolacji. Nazwa powstała od określenia ruchu, który wykonywała Anderson.

infoplanet lifestyle historia hula hoop lagerfeld

– Jakby robiła „hula, hop” – ćwiczenie, które rozwijało mięśnie i było praktykowane na Hawajach – mówiono.

Mąż Anderson pokazał zabawkę człowiekowi z firmy zabawkarskiej, a ten wprowadził ją na rynki światowe jako swoją. Dzisiaj prawdziwa pomysłodawczyni hula-hoop ma 94 lata, kręci kółkiem tak samo dobrze i w krótkim filmie opowiada prawdziwą historię przyrządu, który podbił świat.

infoplanet lifestyle historia hula hoop chanel