Można przeczytać artykuły, w których narzeka się na bogatych. Autorzy denerwują się faktem, że 1%ludzi posiada 82% bogactwa na świecie. Wydaje się, że jest w tym coś niesprawiedliwego, ale trzeba sobie zadać pytanie, dlaczego tak się dzieje. Tak wielu z nich ma szczęście i urodziło się w uprzywilejowanej pozycji? To się zdarza, ale według przeprowadzonych badań wielu zyskuje bogactwo lub pozostaje na szczycie dzięki pewnym dobrym nawykom. Jakim? Przeczytajcie, co robią ci, którzy się bogacą.

1. Czytaj, aby uczyć się każdego dnia

9 na 10 bogatych czyta co najmniej 30 minut dziennie. Czytanie to praca. Ale to praca konieczna, jeśli chcesz stać się bogatym. Bogaci ludzie czytają, ponieważ wiedzą, że można wykorzystać wiedzę, by zdobyć bogactwo. Im więcej wiesz o swojej dziedzinie, karierze zawodowej lub branży, tym bardziej cenny jesteś dla tych, z którymi w swojej branży pracujesz.

2. Celowa praktyka

Ponad dwie trzecie bogatych ćwiczy określoną umiejętność przez dwie lub więcej godzin każdego dnia. Praca wymaga świadomej praktyki, czyli takiej, w której uczysz się wszystkiego, co robisz, co idzie w kierunku umiejętności, które posiadasz. Chodzi o badanie szczegółów, które pozwolą Ci zostać wirtuozem w robisz swojej dziedzinie.

3. Dąż do długoterminowych celów lub marzeń

70% bogatych w badaniu realizowało jakiś długoterminowy cel lub jakieś marzenie. To właśnie napędza dysparytet między 1% a pozostałymi 99%. Dążenie do wielkich celów lub marzeń stwarza szansę na szczęście.

4. Skoncentruj się na codziennych celach

Około dwie trzecie bogatych skupia się na codziennych celach.

5. Uważaj na wydatki

Dwie trzecie bogatych jest oszczędnych w wydawaniu pieniędzy. Wydają je rozsądnie, nie emocjonalnie. Kupują produkty najwyższej jakości po najtańszych cenach. Ten nawyk wymaga nauki i cierpliwości.

infoplanet lifestyle jak zarobic pieniadze uwazaj na wydatki

6. Zbuduj dobre relacje

Ponad dwie trzecie bogatych nawiązuje relacje z innymi optymistycznymi, nastawionymi na sukces ludźmi, z których wielu było również częścią 1%. To są ludzie, którzy mogą otworzyć Ci drzwi do kariery.

7. Działaj jako wolontariusz

Mniej więcej trzy czwarte bogatych osób zgłasza się na ochotnika co najmniej pięć godzin w miesiącu. Dlaczego warto pracować jako wolontariusz? Większość zarządów i komitetów w lokalnych organizacjach non-profit jest prowadzona przez ludzi sukcesu.

8. Wstawaj rano

Około połowa lub 44% bogatych budzi się trzy lub więcej godzin przed rozpoczęciem pracy, by realizować marzenia i cele, czytać, być produktywnym. Ważne jest wczesne przebudzenie. Pozwala to na wykonanie pierwszych czynności w ciągu dnia, które pomogą Ci poruszać się do przodu w życiu.

9. Bądź decydentem w pracy

Ponad 90% bogatych to decydenci w firmach, w których pracowali. Jeśli chcesz kontrolować swoje życie, musisz być odpowiedzialny.

10. Pracuj, bo lubisz

90% bogatych lubi to, co robi. Kiedy podoba Ci się to, co robisz, poświęcasz więcej czasu na robienie tego: więcej czasu na doskonalenie umiejętności, więcej czasu na czytanie, aby dowiedzieć się wszystkiego o swoim powołaniu, więcej czasu na budowanie relacji z innymi ludźmi sukcesu w branży lub dziedzinie i więcej czasu poświęconego na doskonalenie siebie. Wszystko to sprawia, że jesteś bardziej wartościowy.

infoplanet lifestyle jak zarobic pieniadze wstawaj rano

11. Pracuj dużo

80% bogatych, którzy uczestniczyli w badaniu pracowało minimum 10 godzin w ciągu dnia. Bez względu na to jak jesteś dobry, musisz pracować, aby osiągnąć cel.

Każdy chce być na szczycie, ale niewielu jest chętnych na wędrówkę i pot, aby się tam dostać. 1% kontroluje 82% bogactwa w dużej mierze dlatego, że są gotowi do wspinaczki w górę. Jeśli chcesz być jednym z nich, musisz także zacząć się wspinać.