Karl Lagerfeld będzie pamiętany za wiele rzeczy, od przemiany Chanel po jego wizjonerskie projekty i wyszukane pokazy na wybiegach. Jednak w pamięci wielu kojarzony będzie również ze względu na swoje kontrowersyjne cytaty o życiu. Lagerfeld był krytyczny i miał wiele do powiedzenia, nie tylko w temacie mody, ale także w kwestiach politycznych i społecznych. Często znajdował się na ustach wszystkich. Oto niektóre z jego najbardziej kontrowersyjnych złotych myśli.

infoplanet lifestyle karl lagerfeld zlote mysli 1


 • „Czytałem gdzieś, że teraz musisz zapytać modelkę, czy czuje się dobrze pozując w twoich ubraniach. Od teraz jako projektant nie możesz nic zrobić”

 • „Jeśli nie chcesz, żeby spodnie się za tobą ciągnęły, nie zostawaj modelką! Dołącz do klasztoru, w klasztorze zawsze będzie miejsce dla ciebie, nawet rekrutują!”

 • „Te grube mumie siedzące z torbami chipsów przed telewizorem mówią, że szczupłe modelki są brzydkie” (wywiad dla magazynu „Focus”)

infoplanet lifestyle karl lagerfeld zlote mysli 2


 • „Jestem jak karykatura samego siebie, a ja to lubię, to jest jak maska, a dla mnie karnawał wenecki trwa przez cały rok” (wywiad dla „The Observer Magazine” w 2007 roku)

 • „Kate Middleton ma piękną sylwetkę i jest właściwą dziewczyną dla tego chłopca ... Z drugiej strony, nie podoba mi się twarz jej siostry” (wywiad dla magazynu „The Sun”)

 • „Księżna Diana była ładna i słodka, ale głupia” (wywiad dla „New York Magazine” w 2006 roku)

infoplanet lifestyle karl lagerfeld zlote mysli 3


 • „Nie można – nawet jeśli między tymi wydarzeniami upłynęły dziesięciolecia – zabić milionów Żydów, aby na ich miejsce sprowadzić miliony swoich najgorszych wrogów. Znam kogoś w Niemczech, kto przygarnął młodego Syryjczyka i po 4 dniach powiedział: Najwspanialszą rzeczą, jaką wymyślili Niemcy, był Holocaust” (komentarz o niemieckiej kanclerz Angeli Merkel otwierającej granicę niemiecką dla migrantów w talk show „Salut les Terriens!” w 2017 roku)

 • „Jestem modową nimfomanką, która nigdy nie osiąga orgazmu, nigdy nie jestem usatysfakcjonowany” (komentarz po pokazie mody w 1984 roku)

 • „Spodnie dresowe są oznaką porażki i mówią, że straciłeś kontrolę nad swoim życiem” (cytat opublikowany przez „Vogue” w 2001 roku)

infoplanet lifestyle karl lagerfeld zlote mysli 3


 • „Nie rozumiem zmiany włosów, uwielbiam Madame Obama, kocham ją, ale ta jej fryzura… Szczerze mówiąc, nie pasuje do niej. Grzywka była złym pomysłem” (w wywiadzie dla kanału „Canal Plus” we Francji)

 • „Rozmowa o futrze nie ma sensu, jeśli nosisz skórę i jesz mięso. Dyskusja na temat futra jest dziecinna” (w wywiadzie dla „BBC Radio 4”. Wiele lat później, w 2018 roku, ogłosił, że Chanel zakazuje używania futer i egzotycznych skór)

 • „Adele jest trochę zbyt gruba, ale ma piękną twarz i boski głos” (miał powiedzieć w Paryżu w 2012 roku. Później wyjaśniał: „Nigdy nie powiedziałem, że jest gruba. Powiedziałem, że jest trochę zaokrąglona. Trochę zaokrąglona to nie gruba, a dla takiej pięknej dziewczyny wiadomość nie była taka zła”)

Źródło: CNBC

kup artykuly platne