Royal Ascot to jedno z ulubionych wydarzeń królowej Elżbiety. Nic więc dziwnego, że kiedy wyszła z powozu, była rozpromieniona. Jednak monarchini rozpromieniła się jeszcze bardziej, kiedy rozmawiała ze swoją nową wnuczką – księżną Sussex Meghan Markle.

infoplanet lifestyle ksiezna sussex vs kate middleton krolowa elzbieta meghan

– Monarchini i amerykańska księżna szybko się zaprzyjaźniły. Od kiedy Meghan poślubiła księcia Harry'ego, ona i królowa stały się sobie bliskie. Królowa naprawdę polubiła wybrankę Harry'ego i uważa, że jest czarującą przyszłością monarchii – uważa osoba z otoczenia królowej.

Zainteresowanie, jakim obdarza Meghan Markle 92-letnia królowa, nie jest jednak na rękę Kate Middleton, która obecnie jest na urlopie macierzyńskim. Mówi się, że Kate jest wyjątkowo rozżalona, że królowa wybiera na towarzyszkę osobę, która pojawiła się na królewskim dworze dopiero niedawno. W przeciwieństwie do Meghan, Kate musiała poczekać do ślubu z księciem Williamem w 2011 roku, aby uczestniczyć w wydarzeniach na dworze. Tymczasem księżna Sussex została zaproszona na święta Bożego Narodzenia do rodziny królewskiej już w czasie, gdy była zaręczona z Harrym. Następnie 14 czerwca, niecały miesiąc po ślubie, królowa poprosiła nową wnuczkę o towarzyszenie jej podczas jednotygodniowej wycieczki do Chester w Anglii, a zaledwie kilka dni później – na Queen's Young Leaders Awards w Pałacu Buckingham, co zostało powszechnie odebrane jako wyraz aprobaty dla wybranki Harry’ego.

– Mówi się, że relacje pomiędzy Kate i królową Elżbietą mają charakter formalny. Kate jest zdystansowana i sztywna w obecności królowej, w przeciwieństwie do Meghan, która zawsze jest sobą i nie bierze sobie do serca ewentualnych wpadek w trzymaniu królewskiego protokołu. Królowa uwielbia ciepłą osobowość Meghan, inteligencję i poczucie humoru. Meghan była już w Pałacu Buckingham na popołudniowej herbacie z królową. Plotkują o różnych rzeczach, od pracy charytatywnej Meghan przez opowieści o jej karierze aktorskiej po adaptację do królewskiego życia – mówi źródło.

infoplanet lifestyle ksiezna sussex vs kate middleton krolowa elzbieta kate

Zgodnie z plotkami, królowa Elżbieta jest również pod wrażeniem tego, że aktorce udało się oswoić jej słynnego dzikiego wnuka. Jest dumna z Meghan, że rzuca się w królewskie życie bez żadnych skarg. Sama księżna Sussex nie chce robić Kate konkurencji, ale jest zadowolona, że ma królową po swojej stronie.