Dobrzy aktorzy utożsamiają się z graną przez siebie postacią, ale niektórzy z nich robią to bez względu na cenę. Poznajcie największe metamorfozy aktorskie i role, które ich wymagały.

John Krasinski

Aktor w filmie „13 godzin” zmienił się w żołnierza sił specjalnych. Opowieść o ataku na konsulat USA w Libii z 2012 roku spowodowała, że Krasiński i inni aktorzy przeszli intensywne treningi w formacjach Navy Seals. „Nauczyliśmy się strzelać z całej gamy różnych broni, manewrować po pokojach z włączonym i wyłączonym światłem oraz po budynkach w ogniu” – opowiada aktor. Dla roli zrobił wszystkie szkolenia Navy Seals. Fizycznie był to niezwykle intensywny trening.

infoplanet lifestyle najwieksze metamorfozy John Krasinski

Leonardo DiCaprio

Grizzly w „Zjawie" zbliżył Leonarda DiCaprio o krok do Oscara, ale i niemal zabił. „Mogę wymienić 30 lub 40 sekwencji, które były jednymi z najtrudniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek musiałem zrobić. Bez względu na to, czy chodzi o zamarznięte rzeki, czy też o spanie w tuszach zwierzęcych, czy o to, co jadłem na planie. Byłem wykończony ciągłym chłodem i możliwą hipotermią. Jeśli jak kot mam 9 żyć, myślę, że kilka zużyłem” – mówił Leonardo DiCaprio.

infoplanet lifestyle najwieksze metamorfozy Leonardo DiCaprio

Jamie Fox

Oprócz zrzucenia kilkunastu kilogramów Jamie Fox do swojej tytułowej roli w biografii Ray’a Charles’a z 2004 roku pod tytułem „Ray” upozorował ślepotę odgrywanej postaci przez noszenie protetycznych powiek. Podczas pierwszych 2 tygodni filmowania, Fox cierpiał na ataki paniki z tego powodu. „Wyobraź sobie, że masz zamknięte oczy na 14 godzin dziennie. To jest wyrok” – relacjonował.

infoplanet lifestyle najwieksze metamorfozy Jamie Fox

Robert De Niro

Robert De Niro podobno przez miesiąc jeździł taksówką przez 12 godzin dziennie, aby przygotować się do swojej kultowej roli w filmie „Taksówkarz”. Legenda głosi, że również podczas filmowania w Nowym Jorku aktor zabierał pasażerów.

infoplanet lifestyle najwieksze metamorfozy Robert De Niro

Heath Ledger

Aby przygotować się do swojej roli jako obłąkanego Jokera w filmie „Mroczny Rycerz” Christophera Nolana aktor posunął się bardzo daleko. „Siedziałem w pokoju hotelowym w Londynie przez około miesiąc, zamknąłem się, utworzyłem mały dziennik i eksperymentowałem z głosami. Ważne było, aby spróbować znaleźć nieco kultowy głos i nauczyć śmiać się – opowiada Heath Ledger.

infoplanet lifestyle najwieksze metamorfozy Heath Ledger

Adrien Brody

Za rolę w filmie „Pianista” Adrien Brody dostał Oscara. Jednak aby zdobyć nagrodę, aktor długo pracował nad życiem ocalałego z Holokaustu pianisty koncertowego Władysława Szpilmana. „Zrezygnowałem z mojego mieszkania, sprzedałem samochód, odłączyłem telefony i wyszedłem. Wziąłem dwie torby, fortepian i przeniosłem się do Europy” – powiedział.

infoplanet lifestyle najwieksze metamorfozy Adrien Brody

Natalie Portman

Natalie Portman spędziła 8 godzin dziennie na próbach i straciła wiele kilogramów przygotowując się do roli baleriny poszukującej perfekcji w „Czarnym łabędziu” Darrena Aronofsky'ego. Harmonogram pracy i dieta odcisnęły swoje piętno na aktorce, która podczas prób zwichnęła żebro. „Były takie noce, że myślałem, że dosłownie umrę” – mówiła.

infoplanet lifestyle najwieksze metamorfozy Natalie Portman

Anne Hathaway

Do ekranowej adaptacji „Nędzników” Anne Hathaway straciła 15 kilogramów i musiała zmusić się do wielu wyrzeczeń. „Musiałem mieć obsesję – chodziło o to, aby wyglądać jak osoba będąca blisko śmierci. To było zdecydowanie oderwane od rzeczywistości” – wspomina Anne Hathaway.

infoplanet lifestyle najwieksze metamorfozy Anne Hathaway

Charlize Theron

Charlize Theron zdecydowała się na ekstremalne środki, by przekształcić się w seryjną morderczynię Aileen Wuornos w filmie „Monster” z 2003 roku. Nosiła protezę, ogoliła brwi, przerzedziła włosy, a jej skóra była pokryta tuszem do tatuażu.

infoplanet lifestyle najwieksze metamorfozy Charlize Theron

kup artykuly platne