Udana pierwsza randka? Świetnie! Jednak co zrobić, jeśli wiesz, że drugiej nie będzie? Definitywnie zakończenie znajomości po nieudanej pierwszej randce zawsze jest niezręczne. Oto 3 rady dotyczące tego, co zrobić, gdy wiesz, że będzie to wasza ostatnia randka.

1. Nie kłam

Jeśli nie zamierzasz wysyłać wiadomości, nie mów, że tak zrobisz. Jeśli wiesz, że to wasza ostatnia randka – nie mów też, że będzie inaczej. Nie będziesz mieć kłopotów, jeśli nie skłamiesz, więc nie po prostu tego nie rób.

infoplanet lifestyle randka pierwsza i ostatnia porady

2. Bądź miły

Nie musisz podawać powodu, dla którego randka ci nie odpowiadała, ani rozpoczynać rozmowy na ten temat. Powstrzymaj się jednak od sugerowania, że znowu się zobaczycie. Jeśli usłyszysz coś w rodzaju: „Było świetnie, musimy to powtórzyć!”, powiedz po prostu: „Ja również dziękuję”, a potem powiedz prawdę.

infoplanet lifestyle randka pierwsza i ostatnia porady

3. Nie czekaj

Jeśli wiesz, że randka nie idzie dobrze, nie przedłużaj jej. Nie sugeruj kolejnej kolacji czy drinków po filmie. Nie proś nawet o menu z deserami – po prostu ją zakończ. Nie musisz iść do łazienki i uciekać (nie rób tego nigdy), ale przestań marnować wasz czas. Kiedy ludzie wspominają romantyczne pierwsze randki, często zwracają uwagę na to, że długo trwała – to znak, że jesteście sobie bliscy.

infoplanet lifestyle randka pierwsza i ostatnia porady

„Muszę iść, ale miło było cię poznać!” – to świetny sposób na zakończenie nieudanej randki. Następnie wstań i pożegnaj się uściskiem dłoni, nie pocałunkiem.