Zastanawiasz się, czy posiadanie drugiego dziecka wpłynie na twoje małżeństwo nawet bardziej niż pierwsze dziecko? Oto kilka podpowiedzi!

infoplanet lifestyle rewolucja drugie dziecko pierwsze dziecko

Nie ma wątpliwości, że posiadanie dzieci powoduje w życiu rodziny zmiany, jednak badania pokazują, że okres dostosowania po drugim dziecku zazwyczaj nie jest tak długi. W przypadku większości par pierwszy miesiąc jest najtrudniejszy, ale w ciągu 4 miesięcy jakość małżeństwa powinna wrócić do stanu przed pojawieniem się kolejnego członka rodziny.

Podobnie jak w przypadku wielu aspektów małżeństwa, dobra komunikacja jest kluczowa. Ważniejsze niż podział obowiązków związanych z opieką nad dziećmi jest jasne mówienie o tym, kto co robi, a także współpraca w celu znalezienia rozwiązań problemów, które się pojawiają. Pomaga również wsparcie rodziny i przyjaciół.

infoplanet lifestyle rewolucja drugie dziecko malzenstwo

Pamiętaj, że znalezienie sposobów radzenia sobie z logistyką związaną z nowym członkiem rodziny i pomaganie dziecku w przystosowaniu się do nowej sytuacji pomoże również złagodzić stres, jaki możecie wszyscy odczuwać.

Źródło: MedicalNews

kup artykuly platne