Bezpieczeństwo, serwis, rozrywka – to główne czynniki, którymi kierujemy się wybierając przewoźnika na wakacje. Poniżej lista linii lotniczych, z którymi warto latać. Wybrane zostały z uwzględnieniem: doświadczenia pilotów, komfortu foteli, zapewnianych rozrywek, czystości pokładu, jakości posiłków oraz poziomu obsługi pasażera.

18. Etihad Airways (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Istnieją zaledwie dziesięć lat, ale już mają na swoim koncie zjawiskowy rozwój. Od 2011 roku zyski przewoźnika wzrosły trzykrotnie – z 14 do 42 milionów dolarów. Przez ostatnie cztery lata był uznawany przez World Travel Awards za Najbardziej Wiodącą Linię Lotniczą Świata.17. Lufthansa (Dusseldorf, Frankfurt, Mińsk)

Niemiecki przewoźnik jest największą linią lotniczą w Europie. Ostatnio poprawiona została szczególnie jakość podróży w klasie biznes, ale na naprawdę dobrym poziomie jest również klasa ekonomiczna.

 

16. Air Astana (Republika Kazachstanu)

Doskonałe linie lotnicze, które działają dopiero od 2002 roku. Zdaniem World Airline Awards był to najlepszy przewoźnik w Centralnej Azji i Indiach w 2012 roku.

 

15. Oman Air (Oman)

Zlokalizowane w międzynarodowym porcie lotniczym Muscat w Omanie. Niezwykle skutecznie kierują się sloganem „nowoczesna wizja, ponadczasowa tradycja”.

 

14. Japan Airlines (Japonia)

Obsługują 103 kierunki i są spółką, która zakupiła najwięcej samolotów pasażerskich typu Dreamliner. Japan Airlines są najwyżej cenione za jakość posiłków i obsługi.

 

13. Finnair (Finlandia)

To piąta najstarsza linią lotniczą świata działającą nieprzerwanie od czasu powstania. Linie lotnicze są w większości własnością rządu Finlandii i zdobyły wysokie noty w większości kategorii.

 

12. Turkish Airlines (Turcja)

Kampanie, w których wykorzystano wizerunek Jennifer Aniston, Kobe Bryanta i Leo Messiego, znacznie podniosły rozpoznawalność marki. Samoloty tej linii lądują na 221 lotniskach w 98 krajach.

 

11. South African Airways (Południowa Afryka)

Afrykański przewoźnik nie mają infrastruktury na standardy europejskie, amerykańskie lub nawet azjatyckie, ale jakością im nie ustępują. Lata do 38 miast w pobliżu Johannesburga i jest znany z doskonałych posiłków oraz komfortowych foteli.

 

10. Cathay Pacific (Hongkong)

Czołowe linie lotnicze Hongkongu, uznane za jednego z najlepszych przewoźników na świecie we wszystkich punktowanych w zestawieniu kategoriach.

 

9. Air New Zealand (Nowa Zelandia)

Od czasu popularyzacji wyspy przez wielkie światowe produkcje filmowe, przewoźnik obsługuje rynki Australii, Południowego Pacyfiku, Azji, Europy i Ameryki Północnej. Możemy liczyć na dobre wyniki w każdej ze sprawdzanych kategorii.

 

8. Korean Air (Korea Południowa)

Linie dowożą pasażerów na 6 kontynentów i posiadają średnią punktację we wszystkich 6 badanych kategoriach, co plasuje je na dobrym miejscu – w środku zestawienia.

7. Silk Air (Singapur)

Zyskuje wysokie oceny we wszystkich kategoriach, za wyjątkiem rozrywki na pokładzie. Sytuacja jest spowodowana najprawdopodobniej specyfiką przewoźnika – oferuje krótsze loty, dlatego pasażerom w większości nie zależy na tym aspekcie lotu.

 

6. All Nippon Airways (Japonia)

Największe linie lotnicze Japonii, które są operatorem samolotów Dreamliner, znalazły się w czołówce światowej dzięki jakości obsługi i pozostałym parametrom na dobrym poziomie.

 

5. Qatar Airways (Katar)

Właścicielem 50% akcji przewoźnika jest rząd Kataru. Linie lotnicze zdobyły bardzo wysokie noty za jakość serwisu i komfortowe fotele.

 

4. Asiana Airlines (Korea Południowa)

Ich formalna nazwa to Seoul Airlines. Przewoźnik ma swoją siedzibę w międzynarodowym porcie Incheon. W 2012 roku linie otrzymały tytuł Najlepszych linii lotniczych na świecie.

 

3. Virgin America (Stany Zjednoczone)

Oferują głównie długie przeloty na terytorium USA. Fani Apple będą zachwyceni ich usługami, ponieważ linie zapewniają na pokładzie wysoki poziom rozrywki właśnie na bazie sprzętu tej firmy.

 

2. Malaysia Airlines (Malezja)

Główny port lotniczy w Kuala Lumpur operuje lotami w całym regionie. Szczególnie wysoko oceniane są za jakość podróży i serwis pokładowy. Być może to dzięki temu, iż w niektórych częściach samolotu nie mogą przebywać małe dzieci.

 

1. Singapore Airlines (Singapur)

Linie lotnicze oferują najlepsze doświadczenia w klasie ekonomicznej. Pracownicy są specjalnie szkoleni, aby okazywać pasażerom im należny szacunek i odpowiednio się nimi opiekować. Najwyższe noty uzyskały również wszystkie inne badane elementy.