Cechą wspólną dla wszystkich ludzi jest popełnianie błędów. To, co cechuje każdy błąd, to możliwość wyciągnięcia z niego cennych wniosków. Prawdziwa mądrość polega zaś na tym, aby poznać jak najwięcej niepowodzeń innych i oszczędzić sobie czasu i rozczarowań. Dlatego przedstawiamy 12 ważnych lekcji ludzi sukcesu dla ciebie i twojej kariery. Skorzystaj z nich bez ciężkiej pracy i uczenia się na własnych błędach.

1. Życie jest krótkie i trzeba je właściwie przeżyć

Życie jest za krótkie, by być niezadowolonym. Jeśli masz pracę, której nienawidzisz, szefa, który cię dyskredytuje, lub karierę, która się nie rozwija – zrób z tym coś już dzisiaj. Chyba nie chcesz się obudzić pewnego dnia i żałować, że jest za późno i nic nie zmieniłeś.

 

2. W relacjach małe rzeczy to wielkie rzeczy

Osoby, które osiągnęły sukces, mają zazwyczaj szerokie i bardzo zróżnicowane kontakty społeczne. Nie są to tylko powierzchowne znajomości, ale szeroka sieć autentycznych relacji, których rozwijanie jest bardzo ważną częścią ich działalności. Pamiętaj, im więcej czasu i wysiłku wkładasz w małe rzeczy, tym ważniejszą role odgrywają.

 

3. Sukces zaczyna się od wewnątrz

Wielu odnoszących sukcesy ludzi koncentruje się na każdym aspekcie swojego życia zawodowego, ale zaniedbuje swoje zdrowie. Bycie zajętym, produktywnym i skutecznym jest świetne. Jednak aby się tym cieszyć i nadążyć za tempem rozwoju swojej kariery, musisz zachować zdrowie. Upewnij się, że odpowiednio się odżywiasz, ćwiczysz i odpoczywasz.

 

4. Twoje życie tworzą ludzie

Jeśli spędzasz wiele godzin na Facebooku, Twitterze i Instagramie, nie uzyskasz więcej korzyści niż zdobyłeś dotąd. Spróbuj zacząć spędzać czas z ludźmi w prawdziwym życiu. Rozmawiaj, współdziałaj, spotykaj się i daj się im inspirować.

 

5. Uczyń świat swoim uniwersytetem

Nigdy nie przestawaj się uczyć. W każdej napotkanej osobie zawsze jest coś, czego można się nauczyć, więc codziennie pracuj, zdobywając nową wiedzę.

 

6. Dobre rzeczy wynikają ze zmian

Jeśli trzymasz się tego, co znasz, nigdy nie nauczysz się czegoś nowego. Osoby, które osiągnęły największy sukces są elastyczne. Korzystaj z jak największej możliwości rozwoju i nie bój się zmieniać.

 

7. Sukces pączkuje

Natychmiastowy sukces jest niezwykle rzadki. Większość ludzi potrzebuje lat, a nawet dziesięcioleci, aby zbudować własną karierę. Sekretem jest ciężka codzienna praca i małe wygrane, które mogą znacząco zmienić życie. Z biegiem czasu osiągniesz większe cele.

 

8. Razem lepiej

Sukces to sport zespołowy. Jeśli myślisz, że możesz samodzielnie coś osiągnąć, to się mylisz. Sukces w pojedynkę to wielki mit. Na powodzenie wielkich przedsięwzięć zawsze pracuje zespół, a każda wielka indywidualność zasługuje na równie świetny team.

 

9. To co cię martwi, uczyni cię mistrzem

Martwienie się jest pomocne, aby podjąć działania i rozwiązać problem. Jednak podsycanie własnych obaw dla samego ich roztrząsania jest najgorszym z możliwych scenariuszy. Zamiast się martwić, poświęć chwile na refleksję i wypracowanie rozwiązania.

 

10. Porażka nigdy nie jest końcem

Porażka to element procesu powodzenia. Nigdy nie jest końcem, a zawsze okazją, aby spróbować po raz kolejny, inaczej. Ci, którzy się nie odważą, nigdy nie wygrają.

 

11. Nie pozwól drobiazgom zburzyć szczęścia

Wielu z nas pozwala sobie na to, aby drobne rzeczy zaburzyły ich stabilizację i szczęście. Nie pozwól na to, aby drobne sytuacje odciągały cię od poczucia spełnienia i radości.

 

12. Sens życia tkwi w znalezieniu drogi

Jeśli praca, którą wykonujesz, nie zapewnia ci poczucia, że zmierzasz we właściwym kierunku, musisz poszukać swojego przeznaczenia gdzie indziej. Celem życia jest odkrycie daru, który posiadasz, a sensem osiągnięcie sukcesu oddanie go innym.