Zastanawiasz się nad kupnem nowego luksusowego samochodu? Marzysz o takim lub już udało ci się taki nabyć? Sprawdź, co mówi o tobie taki krok.

1. Przyciągnięcie uwagi tłumu

Jeśli posiadasz luksusowy samochód, wiesz, o czym mówimy. Jeżeli zaś ciągle jest on jeszcze w twojej sferze planów i marzeń – i tak domyślisz się bezbłędnie, co mamy na myśli. Kiedy obok znajduje się luksusowy samochód, mało kto może powstrzymać się przed chęcią, by go obejrzeć. Ponadto ludzie zawsze inaczej patrzą na posiadaczy takich aut – podziwiają ich lub im zazdroszczą.

2. Uzależnienie od adrenaliny

Niektórzy ludzie są po prostu pasjonatami szybkiej jazdy, więc taki supersamochód jest po prostu narzędziem do spełnienia ich potrzeb. Niewykluczone więc, że zastanawiasz się nad zakupem lepszego pojazdu wyłącznie dla osiągania większych prędkości i odczuwania lepszych doznań podczas jazdy. To rzeczywiście emocjonujące hobby, ale – nie łudźmy się – nie zawsze legalne.

3. Potwierdzenie statusu materialnego

Posiadając Ferrari, Lamborghini, Koenigsegga Agerę R, McLarena czy Rolls Royce’a, zmieniasz swój status społeczny i życiowy. W zależności od tego, czym jeździsz, ludzie będą cię odbierali jako osobę potężną, ale również mądrą i osiągającą sukcesy. W niektórych przypadkach możesz zasłużyć na wszystkie te przymiotniki.

4. Pomoc w biznesie

Samochód jako symbol statusu społecznego, podobnie jak ubranie czy choćby strona firmowa w internecie, może pomóc w interesach. Współtworzy pierwsze wrażenie, które łatwo wywołać, a trudno zmienić. Jeśli partnerzy biznesowi i klienci mają widzieć cię jako osobę sukcesu, to dobry powód, aby kupić tego typu samochód.

5. Pewna inwestycja

Luksusowe samochody mogą wyłącznie powiększać swoją wartość. Odnosi się to szczególnie do modeli rzadkich lub aut, których wcześniejszymi właścicielami byli ludzie znani. Ferrari Steve’a McQueena zostało sprzedane na aukcji za 12 milionów dolarów, a nowy właściciel, jeśli postanowi go sprzedać, prawdopodobnie będzie mógł za niego jeszcze większą sumę.

6. Ukłon w stronę jakości

Wiele starych samochodów będzie w lepszej kondycji niż samochody rocznikowo młode. Nabywając drogi, luksusowy samochód, możesz mieć niemal pewność, że jest on zrobiony solidnie i nawet po kilkunastu latach użytkowania będzie w stanie bardziej satysfakcjonującym niż egzemplarze wyprodukowane niedawno czy nawet nowe.

7. Podniesienie samooceny

Niektórzy potrzebują samochodu po to, aby podnieść swoją samoocenę – a ponieważ luksusowe samochody zwracają uwagę jak niewiele innych dóbr materialnych, stanowią dobrą metodę na kompleksy. W takich przypadkach osoby kupujące mogą nawet nie być najbogatsze. Po prostu chcą mieć taką rzecz, która spowoduje, że się będą dobrze czuli.

8. Spełnienie marzeń

Prawie każdy chłopiec miał w dzieciństwie marzenie o posiadaniu supersamochodu. Jego spełnienie niektórym zajmuje wiele lat, ale wówczas sprawia dodatkową przyjemność. Jadąc nowym luksusowych autem można bowiem z nostalgią wspominać nakład czasu, ciężkiej pracy i wyrzeczeń, za które należała się nagroda.

9. Podarunek dla wyjątkowej osoby

Nic tak nie uszczęśliwia jak radość na twarzy ukochanej osoby. Nie od dziś również wiadomo, że takie szczęście nie ma zbyt wysokiej ceny. Czemu więc nie sprawić bliskiej osobie prezentu, który będzie zapierał dech w piersiach? W przypadku osoby, której na to stać, nie widzimy żadnych przeciwskazań!