Nicole Kidman to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych aktorek Hollywood. Pamiętamy ją z filmów takich jak „Czarownica”, „Żony ze Stepford”, „Margot jedzie na ślub” czy „Pokusa”. Choć o jej życiu prywatnym i zawodowym od lat rozpisują się media i portale na całym świecie, z całą pewnością nie wiecie o niej wszystkiego. Oto 5 faktów życia aktorki, o których być może nie mieliście pojęcia!

Fakt nr 1

Nicole Kidman była zaręczona z Lennym Kravitzem

W jednym z wywiadów Nicole ujawniła, że była zaręczona z Lennym Kravitzem. Aktorka związała się z nim po rozpadzie swojego małżeństwa z Tomem Cruise’em. Co ciekawe, córka muzyka również występuje w serialu „Big Little Lies”.

Fakt nr 2

W „Portrecie damy” z 1996 roku Nicole miała na sobie gorset, który zmniejszył obwód jej talii aż o 48 centymetrów!

Nie był to pierwszy raz, gdy aktorka poświęciła się dla roli. Podczas kręcenia „Moulin Rouge” w 2001 roku złamała sobie żebro, tańcząc na obcasach. Następnie, wkładając gorset będący częścią kostiumu, ponownie uszkodziła tę samą kość.

Jak sama przyznaje, do zmniejszenia obwodu talii zainspirowała ją Vivien Leigh z „Przeminęło z wiatrem”. Poświęcenie jednak w pełni się opłaciło – za rolę paryskiej kurtyzany aktorka otrzymała Złotego Globa i nominację do Oscara dla najlepszej aktorki.

Fakt nr 3

Nicole uratowała życie Hugh Jackmana

W czasie kręcenia filmu „Australia” z Hugh Jackmanem, podczas sceny, w której aktorzy leżeli w śpiworze pod rozgwieżdżonym niebem, aktorka zauważyła wędrującego po nodze Hugh skorpiona. Czym prędzej złapała go w swój kapelusz, być może ocalając życie aktora! Zgormadzeni na planie byli pod wrażeniem jej opanowania, choć dziwił ich fakt, że nie zdeptała skorpiona. Aktorka przyznała jednak, że nigdy intencjonalnie nie zabiłaby żywego stworzenia.

Fakt nr 4

Nicole zrezygnowała z angażu do filmu „Pan i Pani Smith”

Aktorka zrezygnowała z udziału w projekcie ze względu na fakt, że termin jego realizacji pokrywał się z pracą na planie filmu „Żony ze Stepford”, w którym grała główną rolę. Po jej rezygnacji, wycofał się również Brat Pitt, który miał jej partnerować. Szybko zmienił jednak zdanie, gdy dowiedział się, że u jego boku zagra piękna Angelina Jolie.

W jednym z wywiadów Nicole przyznała, że osobiste doświadczenia Brada i Angeliny pozwolą im znakomicie wcielić się w role pani i pana Smith.

Fakt nr 5

Keith Urban miesiącami czekał na randkę z Nicole

Para poznała się na imprezie w 2005 roku. Urban wspomina, że Nicole olśniła wówczas wszystkich zgromadzonych, w tym jego. Od lat aktorka i muzyk pozostają w bliskim, szczęśliwym związku. Wyznają zasadę, że nigdy nie rozstają się na dłużej niż 13 dni. By jak najwięcej czasu spędzać razem, często podróżują, pokonując tysiące kilometrów. Keith przekonuje jednak, że „dla takiej kobiety warto zrezygnować ze snu i przemierzyć cały kraj”.