Teraz, kiedy budzimy się razem ze słońcem, nosimy letnie ubrania i odkryte obuwie, pijemy mrożoną kawę i cieszymy się przyrodą na spacerach po okolicy, na pewno nie chcemy jeszcze myśleć o jesieni. Jednak nasza złota pora roku w końcu nadejdzie, a to świetna okazja do odświeżenia swojej garderoby.

 

W co warto zainwestować, by nie zostać zaskoczoną chłodniejszą porą roku? Już teraz możemy się zaopatrzyć w szarą marynarkę – najlepiej o luźniejszym kroju i długim rękawie. Najbardziej pożądany jest model w delikatną kratę, ale równie dobrze sprawdzi się wzór prążkowany bądź gładki.

Na wybiegach takie lansowali najwięksi projektanci – Calvin Klein czy Stella McCartney. Marynarka wyglądająca niczym pożyczona z męskiej szafy świetnie sprawdzi się do pracy w biurze w zestawie z czarną, obcisłą spódnicą midi i dopasowanym golfem. Na weekend – zestawiona z gładkim t-shirtem i prostymi jeansami – nada stylizacji pazur buntowniczki z szalonych lat 60.

 

Gwiazdy już pokochały ten element garderoby i świetnie łączą go w letnich stylizacjach ze zwiewnymi sukienkami i szortami. Do fanek szarej marynarki należą Victoria Beckham, Kendall Jenner i Jessica Mercedes.

A czy wy nosiłybyście szarą marynarkę o męskim kroju? Może już taką macie w swojej szafie?

Maryna Lupa