Twórcy podali już datę premiery

   • Przedstawiciele Disneya podali do wiadomości publicznej kolejną datę premiery
  • Zapowiedzieli spin off przedstawiający losy młodego przemytnika Hana Solo
  • Oficjalnie zdjęcia do filmu rozpoczęły się 20 lutego w Pinewood Studios w Londynie 

Choć najnowszy, ósmy film głównej sagi „Gwiezdnych wojen” jeszcze oczekuje na zaplanowane na 15 grudnia tego roku wielkie wejście na ekrany kin, przedstawiciele Disneya podali do wiadomości publicznej kolejną datę premiery. Zapowiedzieli oni, że spin off przedstawiający losy młodego przemytnika Hana Solo, będzie miał swoja premierę 25 maja 2018 roku.

Film będzie reżyserowany przez Phila Lorda i Christophera Millera. Ma być to heist movie, a więc epizod przedstawiający przygodę zasadzająca się na wielkim przekręcie. Twórcy zapowiadają jednak, że będzie on zachowany w kosmiczno-westernowej scenerii. Scenariuszem zajmie się znany z trzech pierwszy epizodów sagi Lawrence Kasdan wraz z synem Jonem.

W rolach głównych wystąpić mają Aldena Ehrenreicha (jako Han Solo), Donald Glover (jako Lando Calrissian) i Woody Harrelson (jako mentor tytułowej postaci). Grą aktorską wesprą ich również Emilia Clarke, Thandie Newton, Phoebe Waller-Bridge oraz Joonas Suotamo jako Chewbacca.

Oficjalnie zdjęcia rozpoczęły się 20 lutego w Pinewood Studios w Londynie.

–  Oglądanie takich natchnionych ludzi z całego świata, takich unikalnych brzmień, które spotykają się wyłącznie w celu tworzenia sztuki, jest cudowne. Nie jestem w stanie myśleć o niczym innym, ani powiedzieć niż zabawnego, bo po prostu jestem naprawdę poruszony i bardzo szczęśliwy – skomentował zaczęte prace jeden z reżyserów Christopher Miller.