Twórca „Gwiezdny Wojen” stworzy Muzeum Sztuki Narracyjnej

   • Szykuje się nie lada gratka dla fanów sztuki filmowej
  • Georges Lucas zamierza wybudować w Los Angeles nowoczesny budynek
  • Producent umieści w nim rekwizyty z kinowych hitów 

Szykuje się nie lada gratka dla fanów sztuki filmowej. W nowym muzeum, którego stworzenie planuje sam Georges Lucas znaleźć się mają rekwizyty z takich kinowych hitów, jak „Casablanka” czy „Gwiezdne Wojny”. W planowanym obiekcie będzie można zobaczyć między innymi kultową maskę Dartha Vadera.

Zgodnie z zapowiedziami, instytucja będzie wystawiała również dzieła sztuki mistrzów – Degasa, Renoira, a także amerykańskiego ilustratora, Normana Rockwella. Obiekt znajdzie się w prestiżowym centrum kulturalnym Park Exposition w Los Angeles (wcześniej rozważano budowę w San Francisco).

Inwestycją pochwalił się na Twitterze burmistrz miasta, Eric Garcetti, uznając muzeum za „wspaniały prezent dla miasta”.Muzeum Sztuki Narracyjnej to autorski projekt Georgesa Lucasa. Wydatki na jego budowę (nawet 1,5 mld dolarów) producent zamierza pokryć z własnej kieszeni. Z jego prywatnej kolekcji, liczącej sobie już 40 tysięcy sztuk gadżetów i rekwizytów filmowych, pochodzić będzie również część eksponatów.

Georges Lucas jest w tej chwili najbogatszym producentem w USA. Stało się tak za sprawą sprzedaży praw do sagi „Gwiezdne wojny” Disneyowi. Magazyn „Forbes” wycenia majątek Lucasa na 4,6 mld dolarów.