W poniedziałek, 19 września, Pierwsza Para RP wzięła udział w wystawnym przyjęciu wydawanym przez amerykańską Parę Prezydencką dla głów państw uczestniczących w 71. sesji zgromadzeniu ogólnym Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Jak wypadła Agata Duda? Zdaniem wielu zdecydowanie zachwyciła i dzięki wytwornej, czarnej kreacji z koronki o modnej długości, podkreślonej czerwonymi szpilkami przyćmiła samą Michelle Obamę, która wystąpiła w odkrywającej ramiona żółtej, krótkiej sukience w białe wzory.W czasie kilkudniowej wizyty Agaty i Andrzeja Dudy miały miejsce nie tylko wspólne spotkania i spacery po najsłynniejszych miejscach, ale także wizyty, które prezydencka para odbywała oddzielnie. Pierwsza Dama w towarzystwie Szefa Gabinetu Prezydenta Adama Kwiatkowskiego przemierzała chociażby Madison Square Park.Nie obyło się jednak bez incydentów. Para prezydencka na swej drodze natknęła się na działaczy KOD, którzy na widok głowy państwa zaczęli gwizdać. Agata Duda odpowiedziała im na to… przesyłając buziaki.

 

Według wielu ten gest przesądził o tym, że nasza Pierwsza Dama odsunęła zupełnie w cień Michelle Obamę i była bohaterką dnia. Zgadzacie się z tą opinią?