Wyciekły prywatne mejle gwiazdy

Hakerzy Football Leaks ujawnili prywatne mejle Davida Beckhama, w których gwiazdor reprezentacji Anglii w piłce nożnej odnosił się do swojej działalności charytatywnej.

 

Now time to relax , catch up on some sleep and watch a box set 😴😴🛩🛩

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika David Beckham (@davidbeckham)
Jak wynika z opublikowanych informacji, piłkarz zażądał od jednej z organizacji opłacenia kosztów lotu w wysokości 6685 funtów, choć nie było to konieczne, ponieważ przelot prywatnym odrzutowcem zapewnił mu sponsor. Co więcej, Football Leaks przekonuje również także, że w jednej z wiadomości Beckham wprost napisał, że jego zaangażowanie w działalność fundacji miała na celu wyłącznie zdobycie nobilitującego tytułu. Odniósł się również do sugestii, zgodnie z którą miał oddać milion dolarów na organizowaną przez UNICEF zbiórkę połączoną z bankietem w Szanghaju.

– Nie chcę przeznaczać na to moich osobistych pieniędzy. Przeznaczanie miliona na tę fundację to tak, jakbym wykładał je z własnej kieszeni. Gdyby nie było fundacji, te pieniądze byłyby moje – napisał.

Do rewelacji odniósł się Simon Oliveiry, doradca do spraw wizerunku Beckhama.

– Ta historia jest oparta na przestarzałych materiałach i jest wyrwana z kontekstu. Te zhakowane i spreparowane prywatne wiadomości z nieznanego źródła celowo zaburzają szerszy obraz. David Beckham i UNICEF od 15 lat współpracują na rzecz wspierania dzieci. Fundacja The David Beckham 7 Fund zebrała miliony funtów i pomogła milionom cierpiących dzieci na całym świecie. David Beckham poświęcił ogromną ilość czasu i energii i wielokrotnie przeznaczał własne pieniądze na rzecz fundacji, a jego dalsze zaangażowanie jest długoterminowe. Przed założeniem fundacji, David przez lata wspierał UNICEF i całe mnóstwo innych fundacji, przeznaczając między innymi wszystkie zarobki, które zdobył grając dla Paris Saint-Germain. David i UNICEF są dumni z tego, co udało im się i co planują dalej osiągać i cieszą się, że fakty mówią same za siebie – wyjaśnił.

 

Fun day back home ... The little man grinned from ear to ear ... 🔴⚫️⚪️

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika David Beckham (@davidbeckham)
Jak myślicie, czy Beckham rzeczywiście działał charytatywnie tylko dla tytułu?